84'
90'
45'
90'

Отборът на Ман Сити се наложи над Ман Юнайтед с резултат 6:3 в дербито от 9-ия кръг на английската Висша лига.

В 8-ата минута Фил Фоудън откри резултата за „гражданите“ след асистенция на Бернардо Силва.

В 19-ата минута Илкай Гюндоган уцели гредата от пряк свободен удар. В 21-ата минута Фил Фоудън имаше възможност да удвои, но ударът му мина встрани. В 31-ата минута „гражданите“ организираха добра атака, но няколко последователни удара на домакините бяха избити от футболисти на „червените дяволи“, последва удар на Де Бройне, който беше избит от Давид де Хеа.

В 34-ата минута Ерлинг Холанд удвои преднината на домакините след центриране от корнер.

В 38-ата минута Холанд направи резултата класически с втория си гол в мача след страхотна асистенция на Кевин де Бройне.

В 44-ата минута резултатът стана 4:0 след попадение на Фил Фоудън, който се възползва от подаване на Холанд.

В 46-ата минута Фил Фоудън можеше да вкара пето попадение за своя тим, но Де Хеа отрази.

В 56-ата минута Антъни вкара красив гол и върна едно попадение за „червените дяволи“.

В 64-ата удар на Холанд мина встрани, но в следващата атака норвежецът оформи своя хеттрик. За първи път в историята на Висшата лига футболист прави 3 поредни хеттрика в три поредни домакинства.

В 73-ата минута Фил Фоудън отбеляза 6-то попадения за „гражданите“ след асистенция на Ерлин Холанд.

В 84-ата минута Антъни Марсиал се разписа и направи резултата 6:2. Отново той от дузпа в 91-ата оформи крайното – 6:3.