Всички новини Трета лига Югозападна Трета лига

ЦСКА излъга Левски в дербито на дублиращите отбори

Дублиращият отбор на ЦСКА-София се наложи с 1:0 над Левски в дербито от Югозападната Трета лига, което противопостави вторите отбори на вечните врагове. Двубоят се игра на стадион „Георги Аспарухов“, но у дома „сините“ така и не успяха да пробият вратаря на ЦСКА Илия Шаламанов.

04/10-16:00
Полувреме: 0-0
Левски София II
0
ЦСКА-София II
1

Единственото попадение в срещата падна в 17-ата минута. При една контраатака на „червените“, вратарят на Левски Иван Андонов се подхлъзна, което даде възможност на Марк-Емилио Папазов да го преодолее и на празна врата да се разпише. Бившият играч на „сините“ можеше да вкара и втори гол, но през втората част нацели гредата.

Като цяло двубоят не предостави някакви кой знае какви футболни достойнства. Левски владееше повече топката и опитваше да стигне до гол, но така и не успя. През втората част Левски натисна, но така и не успя да изравни.

В 84-ата минута Васил Василев изтърва отлична възможност за „сините“, като неговият удар мина покрай вратата.