efbet Лига Водещи новини Всички новини

Левски се наложи над Ботев и изпревари Лудогорец

Левски победи Ботев Пловдив с 1:0 в двубой от 13-ия кръг на efbet лига. Тимът на Станимир Стоилов се поздрави с успеха след единствено попадение на Илиян Стефанов през първото полувреме. С трите точки „сините“ събират 24 точки и се изкачват на 3-о място във временното класиране. Лидерът ЦСКА 1948 е с 26, но и 2 мача повече.

Двубоят започна с натиск на Левски, но до сериозни опасности в началото не се стигна. В 11-ата минути Филип Кръстев направи хубав пробив, но купа от бранители успя да изчисти. Малко след това Цунами стреля с глава в аут.

В 22-ата минута Левски стигна до гол. Петрис намери на крилото Роналдо, който веднага центрира на задната греда, където пък Илиян Стефанов се възползва от груба грешка на отбраната на канарчетата и откри резултата.

До почивката темпото на игра падна и добри положения нямаше. След паузата Уелтън стреля на два пъти посока вратата на Ботев, но без резултат. Цунами пък пропусна отлична възможност в 59-ата минута.

Резервата на Ботев Брахими се опита да намери вратата с удар от дистанция, но неуспешно. В 64-ата минута Николай Минков от Ботев вкара гол, но съдията Тренчев отмени попадението след намесата на ВАР за нарушение в атака.

Четвърт час преди края Уелтън напредна отляво и шутира силно към вратата на Ботев. Ханкич опита да улови, но първоначално не успя, след което топката беше атакувана от Краев, но тогава вече вратарят на пловдивчани се намеси. До края на мача, не се случи нищо, което да промени развоя на срещата и тимът на Станимир Стоилов се поздрави с пестелива, но много важна победа.