Септември Симитли победи дубъла на Левски

Септември Симитли
3
Левски София II
2

Отборът на Септември Симитли се наложи над втория отбор на Левски с резултат 3:2 в мач от 10-ия кръг на Югозападната Трета лига.

Двата отбора си размениха по едно попадение в последната минута на двубоя. Неостаряващият Владислав Златинов откри за домакините, но Калоян Петков изравни за гостите в края на полувремето.

В 70-ата минута Димитър Благов от дузпа отново изведе Септември напред. 11-метровият наказателен удар беше отсъден за нарушение срещу Благов, като от щаба на „сините“ остро оспорваха решението. Те имаха претенции, че преди нарушението в наказателното поле, Благов е ударил бранител, който остана да лежи на земята, а главният съдия Николай Ангелов не спря играта и футболистите заформиха меле.

В последната минута Калоян Стрински вкара изравниелен гол, но в ответната атака Лъчезар Дафков донесе успеха на своя тим.