Водещи новини Всички новини Лига 1 Футбол Свят

Без Меси: ПСЖ не вкара на Реймс, Рамос бе изгонен

Без Лионел Меси, ПСЖ завърши 0:0 при гостуването си на Реймс в двубой от 10-ия кръг на Лига 1. На пейката на парижани остана и Неймар, който влезе в игра в 57-ата минута. Най-интересният момент в срещата бе 42-ата минута, когато Серхио Рамос напомни за себе си и получи два жълти картона в рамките на 30 секунди. Първо Рамос получи спорен жълт картон за нарушение срещу играч на Реймс, след това обаче бурните му реакции не останаха ненаказани от съдията и бранителят пое към съблекалните. Това е общо 28-и червен картон в кариерата на Рамос. През първата част и двата тима по едно чисто положение.

В 33-ата минута Мбапе пропусна да изведе ПСЖ напред, след като стреля в тялото на вратаря Диуф от чиста позиция. Малко след това Донарума показа класа, спасявайки удар на Мунеци.

Реймс се опита да натисне в началото на втората част. В 52-ата минута Арбер Зенели шутира мощно, но Донарума внимаваше и спаси. Пет минути по-късно в игра влезе Неймар на мястото на Солер. Първата възможност пред бразилеца се откри в 63-ата минута от пряк свободен удар. Изпълнението му обаче бе разочароващо и не затрудни стража на Реймс. Четири минути по-късно Неймар бе изведен по превъзходен начин от Мбапе очи в очи с Диуф, но стреля покрай вратата.

„Шампанци“ отговориха с чудесен удар от въздуха на Алексис Флипс, който бе спасен от Донарума.

ПСЖ остава на върха в класирането, след като основният преследвач Олимпик Марсилия се провали при домакинството си на Аячо.