Всички новини Северозападна Трета лига Трета лига

Бдин срази Севлиево в голов екшън, Виейра Де Соуза с 11-и гол за сезона

„Бдин“ Видин записа десета поредна победа, след като се наложи трудно с 3:2 над „Севлиево“ в среща от 10-ия кръг на Северозападната Трета лига. Както срещу „Локомотив“ Мездра преди седмица, и днес бдинци трябваше да обръщат резултата през втората част.

Зрителите на стадион „Георги Бенковски“ видяха бърз и качествен футбол и от двата отбора. Головете за домакините отбелязаха Цветомир Тодоров и Емануел Виейра Де Соуза. Точни за гостите бяха Добрин Петров и Атанас Георгиев.

Бдинци откриха резултата в 19-ата след дузпа, отсъдена за нарушение срещу Стойчо Стойков. Зад топката застана Цветомир Тодоров и хладнокръвно отбелаза за 1:0. Футболистите на „Севлиево“ обаче не свалиха гарда и успяха да стигнат до пълен обрат. В 32-ата минута след многоходова атака капитанът на гостите Добрин Тодоров изравни с прецизен диагонален удар.

Осем минути по-късно „Севлиево“ поведе с 1:2. Атанас Георгиев получи топката в ъгъла на наказателното поле и с красив шут не остави шансове на вратаря на „Бдин“ Симеонов. До края на първата част гостите можеша да покачат разликата след добре организирани контраатаки, но не сполучиха в завършващата фаза.

Видинските футболисти отново излязоха мотивирани да спечелят мача след почивката. Гостите направиха и принудителни смени заради контузии, което понаруши синхрона в играта им. Домакините успяха да се настанят по-солидно в полето на „Севлиево“ и да създадат няколко голови положения. В 67-ата минута Стивън Милчев сложи топката на главата на Цветомир Тодоров и офанзививният футболист на „Бдин“ я насочи в обратния ъгъл за 2:2. Бразилският нападател на домакините Виейра Де Соуза реши мача в 78-ата минята, след като бе изведен на чиста позиция и не сбърка за крайното 3:2.

„Севлиево са добър отбор, доста ни затрудниха. Може би това задължаване да печелим всеки мач на моменти ни притеснява, но съумяхме отново през второто полувреме да излезем по-мотивирани, раздадохме се. Имаше доста грешки, но важното на този етап е, че имаме резултати. Натрупа се и умора в отбора, през първото полувреме бяхме доста „тежки“, по-бавни, но това, което мен ме радва е, че успяваме да намираме допълнителни сили, характер и продължаваме да опитваме, изградили сме тим, който постоянно търси победата и това ни носи успех засега“, каза след мача старши-треньорът на „Бдин“ Николай Цветков.

В следващия кръг „Бдин“ гостува на преследвача в класирането „Вихър“ Славяново.

Информация: bnr.bg/vidin