Всички новини Серия А Футбол Свят

Дибала се контузи при изпълнението на дузпата срещу Лече, под въпрос е за Световното

Отборът на Рома се наложи над Лече с резултат 2:1 в мач от 9-ия кръг на италианската Серия А.

Крис Смоулинг и Пауло Дибала от дузпа се разписаха за домакините, а за гостите точен беше Габриел Стрефеца.

Лошата новина за „вълците“ е контузията, която получи Дибала при изпълнението на 11-метровият наказателен удар. Аржентинецът не се израдва след попадението, а директно тръгна към аутлинията накуцвайки.

Дибала е получил разтежение на лявото бедро и може да пропусне предстоящото Световно първенство в Катар. Той не сдържа сълзите си на скемейката.

Треньорът на Рома Жозе Моуриньо заяви, че според него травмата е сериозна и Дибала няма да играе повече до края на годината.

Аржентина стартира участието си срещу Саудитска Арабия на 22 ноември.