Водещи новини Всички новини Лига 1 Футбол Свят

Бенфика отново не се даде на ПСЖ

ПСЖ и Бенфика завършиха 1:1 в мач от четвъртия кръг на група Н на Шампионската лига. Килиан Мбапе отбеляза в 40-а минута от дузпа. Жоао Марио изравни също от наказателен удар в 62-ата минута. Така двата тима продължават битката за първото място в класирането с по 8 точки. Ювентус, който загуби от Макаби Хайфа ще се нуждае от чудо за продължи към 1/8-финалите. „Бианконерите“ имат 3 точки, колкото и израелците.

3

В Париж, началните минути не предложиха чисти положения. В 19-а минута изглеждаше, че Ашраф Хакими игра с ръка в наказателното поле, но в последствие реферът спря играта заради вдигнат флаг за засада.

В 34-а минута Пабло Сарабия излезе на стрелкова позиция, но ударът му бе слаб.

Пет минути преди края на частта обаче французите получиха дузпа след нарушение в наказателното поле на Бенфика. Мбапе не сгреши и откри – 1:0.

През втората част мачът остана равностоен и гостите до дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение на Верати в наказателното поле. От бялата точка Жоао Марио не пропусна и изравни – 1:1.

В края на мача ПСЖ натисна в търсене на победен гол, но той не падна.