Всички новини

Бойко Борисов с гол и две засистенции при успех на Витоша (Бистрица)

Бившият премиер на България Бойко Борисов записа гол и две асистенции за победата на своя тим над Вихър (Требич) с 6:1.

Двубоят е от третия кръг на столичното първенство за ветерани, а освен негов четирима бивши футболисти отбелязаха за „бистришките тигрите“ – Христо Йовов, Георги Пеев, който се разписа два пъти, Петър Златинов и Николай Божов.

Борисов отбеляза петия гол във вратата на домакините в 67-ата минута. Христо Йовов откри в 5-ата минута, а в Георги Пеев в 11-ата удвои. Светослав Петров направи резултата класически в 29-ата. Пеев вкара за 4:0, а Петър Златинов – Топеца намали с красиво изпълнение.

Бойко Борисов покачи на 5:0 през втората часст, а крайното 6:1 оформи Николай Божов.

С този успех шампионът при ветераните Витоша оглави временното класиране с шест точки. Вихър (Требич) остава последен без актив, след три поредни поражения.