Рик
64'
45'
90'

Отборът на Лудогорец се наложи над ХИК с резултат 2:0 в мач от 4-ия кръг на Група C на Лига Европа.

Разградчани събраха 7 точки и са с 3 пред третия Рома, който завърши наравно с лидера Бетис (1:1) по-рано днес. Българският със сигурност ще играе в евротурнирите и през пролетта. Ако завърши на третата позиция, то отборът ще се класира за елиминационната фаза на Лигата на конференциите.

1

Дани Групер откри резултата в 39-ата минута с удар от малък ъгъл, а в 64-ата Рик Джонатан оформи крайното – 2:0.

В продължението на втората част Каули вкара трети гол за българския тим, но попадението му беше отменено заради засада. Райтала в края получи червен картон и остави своя тим с 10 души.