Дюкенс Назон
72'
45'
90'

ЦСКА победи Ботев (Пловдив) с 1:0 като гост в отложен мач от петия кръг на Първа лига, игран на Футболен комплекс „Ботев 1912“ в Коматево. Единственото попадение в срещата отбеляза Дюкенс Назон в 72-ата минута от дузпа.

Първото полувреме започна равностойно. В 14-ата минута Жеферсон Телес отправи първия удар в мача, който мина покрай дясната греда и излезе в аут. Домакините отговориха с опасна атака в 30-ата минута, когато Ману изведе Рабеи очи в очи срещу Бусато, но стражът показа високата си класа и спаси с крак изстрела на противниковия футболист. По този начин двата състава се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

На почивката Саша Илич замени Жираир Шагоян с Дюкенс Назон. Именно таранът пропусна първото чисто положение за армейците, което дойде в 51-ата минута, когато хаитянинът преодоля двама противникови състезатели пред наказателното поле на пловдивчани, озова се очи в очи с Ханкич и шутира по диагонал, но кълбото излезе в аут. Червените продължиха да атакуват и да търсят попадение и в 68-ата минута Тибо Вион проби отляво в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, но Хидайет Ханкич се справи. Така се стигна до 70-ата минута, когато Джеймс Ето’о фаулира Марселино Кареасо в наказателното поле и ЦСКА получи дузпа. Зад топката застана Дюкенс Назон, а феновете на Ботев светеха с лазер в очите му, но въпреки това той запази хладнокръвие и стреля силно в десния ъгъл, разписвайки се за 1:0. До края на срещата нямаше повече попадения и в крайна сметка армейците изковаха много ценен успех и добавиха нови 3 точки на сметката си, с които излизат на първо място във временното класиране с актив от 31 пункта.

Следващият мач на ЦСКА е на 23 октомври (неделя), когато тимът ни гостува на Ботев (Враца). Срещата на стадион „Христо Ботев“ започва в 16:45 часа.