efbet Лига Водещи новини Всички новини

Черно море с трудна победа срещу Локо София

Черно море победи трудно с 2:1 над Локомотив София в двубой от efbet лига. Двубоят във Варна започна ударно. Още в първата минута на мача гостите можеха да открият резултата. Франса стреля от дистанция, но вратарят на Черно море Георги Георгиев изби. В 10-та минута Матиас Курьор стреля много опасно по диагонал отдясно, но вратарят на Локомотив Александър Любенов спаси.

В 32-рата минута Мади Кета успя да пресече пас на Алан Диас, напредна с топката, навлезе в наказателното поле на гостите и стреля. Първоначално вратарят Александър Любенов спаси, но топката отново попадна у играча на Черно море, който успя да я вкара във вратата за 1:0.

Десетина минути след почивката Юлиан Ненов засече от 4-5 метра топката с глава, но вратарят на Черно море Георги Георгиев успя да спаси.

В 58-та минута гостите изравниха резултата. Ивайло Найденов центрира в наказателното поле на домакините, а връхлитащият Селсо Рапосо с глава вкара за 1:1.

Четвърт час преди края Мади Кета пусна хитър пас към Васил Панайотов в наказателното поле на гостите отляво, а футболистът на Черно море с удар от малък ъгъл вкара за 2:1.

В 77-та и 78 минути на мача вратарят на Черно море Георги Георгиев на два пъти показа страхотен рефлекс, след като спаси опасни удари от близка дистанция на Ивайло Найденов и Алан Диас. В добавеното време Илия Димитров можеше да донесе точка на Локомотив, но стражът на Черно море Георги Георгиев отново показа класа и успя да спаси след фронталния удар на играчът на гостите.

С успеха си „моряците“ имат вече 28 точки в актива си от 15 двубоя, а столичните „железничари“ са с 25 точки. Черно море е и с мач по-малко, който ще се играе идната сряда на 2 ноември срещу тима на Левски.