Всички новини Втора лига

Спортист Своге победи Янтра Габрово и е на точка от Топ 3 във Втора лига

Спортист победи Янтра с 2:1 в Габрово и вече е само на точка от топ 3 във Втора лига. Момчетата на Борислав Кьосев тотално надиграха своя противник, пропуснаха един куп голови положения. Грубите действия на домакините пък доведоха до цели три принудителни смени за отбора на Спортист, като Ариф Ферадов, Богдан Костов и Галин Ташев са със сериозни травми след мача, който не успяха да доиграят.

Още в 10-ата минута Спортист поведе с 1:0. Ариф Ферадов подаде на Светослав Диков, който стреля и с хубав удар вкара първия гол в мача.

Ботев (Пловдив) II

В 22-ата минута резултатът можеше да стане 2:0. Диков бе изведен сам срещу вратаря, реши да го финтира, стражът на домакините изби, топката попадна у футболист на Спортист, който на празна врата я изпрати над гредата.

Домакините имаха едно положения в средата на полувремето, но двама футболисти на Янтра не се разбраха и стигнаха само до ъглов удар.

Малко преди края на първото полувреме Спортист пропусна още едно 100-процентово положение. Диков пусна към Йоан Маринов, който изпрати топката над гредата.

Още в 19-ата минута Ариф Ферадов получи травма след интервенция от страна на играч на Янтра. Същото се случи и с Богдан Костов също преди почивката.

В началото на второто полувреме играчите на Янтра натиснаха и успяха да изравнят чрез Бонев.

След този гол обаче отново футболистите на Спортист натиснаха своя съперник. В 60-ата минута и Галин Ташев бе сериозно наритан от играч на Янтра, но реферът дори не отсъди нарушение.

Стигна се до 89-ата минута, когато Богомил Богомилов направи рейд по фланга, стигна до аутлинията и тръгна успоредно на голлинията, което доведе до нарушение от страна на футболист от Янтра. Реферът отсъди дузпа, а Светослав Диков бе безкомпромисен и реализира победното попадение.

Така Спортист събра 25 точки колкото имат отборите на Беласица и Спартак Плевен. Етър е с 26 точки на трето място, Крумовград е с 27 точки и мач по-малко, а лидерът ЦСКА 1948 II е с 28 точки и също мач по-малко.