Водещи новини Всички новини Ла Лига Футбол Свят

Левандовски донесе победата на Барселона срещу Валенсия в продължението

С гол на Роберт Левандовски в продължението Барселона се наложи с 1:0 над Валенсия в двубой от 12-ия кръг на Ла Лига. С победата Барса се изравни на върха с Реал, като двата имат по 31 точки, но Реал е с мач по-малко.

Тимът на Шави започна по-добре двубоя и в 13-ата минута Ансу Фати изкочи на добра позиция, но би в обсега на вратаря. Пет минути след това дойде първата принудителна смяна в двубоя. Единсон Кавани получи травма и бе заменен от Маркуш Андре. В 23-ата минута гол на Фати правилно бе отменен заради засада.

В следващите минути Валенсия заигра по-добре, но не успя да намери вратата на Тер Стеген.

В 42-ата минута и Шави трябваше да прави принудителна смяна, след като Ерик Гарсия се контузи и на негово място се появи Маркос Алонсо.

В края на първата част Левандовски нацели гредата. В началото на втората част Самуел Диаш Лино вкара топката във вратата на Тер Стеген, но голът не бе зачетен заради игра с ръка, която бе потвърдена от ВАР.

В 72-ата минута и Жул Кунде се контузи и бе заменен от Жерар Пике.

Пет минути преди края на мача Феран Торес можеше да донесе победата на Барса след центриране на Педри, но отигра ужасяващо и прати топката над вратата.

В добавеното време на срещата Роберт Левандовски се превърна в герой за каталунците, вкарвайки 13-ия си гол с екипа на „блаугранас“ след центриране на друго ново попълнение – Рафиня, който направи фантастичен пробив.