Първа Бундеслига Футбол Свят

Байерн пак победи Интер за 6 от 6 в ШЛ

Байерн Мюнхен спечели и последния си мач от група C на Шампионска лига. Баварците се наложиха с 2:0 срещу Интер в мач без особено голям залог.

Всичко в групата беше ясно още след изиграването на срещите миналата седмица. Все пак германският шампион събра пълен актив от 18 точки и продължава уверено напред към елиминациите.

Бенжамен Павар и Ерик Максим Чупо-Мотинг в 32-рата и 72-рата минута поразиха мрежата на „нерадзурите“. Италинаците остават втори с 10 точки. Трети е Барселона със 7, последен Виктория Пилзен с 0. В другия сблъсък от групата каталунците победиха Виктория като гост с 4:2 и ще играят в Лига Европа през пролетта.

Мачът между Байерн и Интер се изигра в тренировъчно темпо. Двата отбора не се хвърлиха на пълни обороти, а Юлиан Нагелсман и Симоне Индзаги направиха ротации в съставите си. През второто полувреме пък дадоха шанс за изява на големи таланти от академията си.