Водещи новини Всички новини

Ювентус игра добре, но падна от ПСЖ, все пак ще играе в Лига Европа

Ювентус игра добре, но записа загуба с 1:2 от ПСЖ в последния си мач от група H на Шампионската лига. Въпреки че приключва сезона с едва три точки в групата, „бианконерите“ ще играят в Лига Европа през пролетта, след като Макаби Хайфа загуби с 1:4 от Бенфика и остана на последното 4-о място с по-лошо голова разлика. Мбапе откри резултата за ПСЖ, но малко преди почивката Бонучи изравни. Победният гол за парижани стана дело на Нуно Мендеш в 69-ата минута.

Ювентус започна силно мача и опита да упражни натиск. Тимът на Алегри създаде няколко положения, но не успя да стигне до гол. В този момент геният на Мбапе блесна. Той получи пас от Меси в 13-ата минута, мина през Федерико Гати, финтира още един бранител и с точен удар прати топката в долния ляв ъгъл на Войчех Шчесни – 0:1. Това е и 7-о попадение за Мбапе в ШЛ през този сезон и общо 40-и в най-престижния клубен турнир, който той подобри постижението на Лионел Меси, за най-млад играч достигнал до кота 40 в най-престижният турнир.

3

В следващите минути играта бе двуостра, като Юве отново се опита да вземе инициативата. Този път това даде резултата. В 39-ата минута Куадрадо стреля с глава, Донарума спаси, но след това оставеният непокрит Бонучи се разписа за 1:1. До почивката „Старата госпожа“ създаде още няколко опасни атаки, но резултатът се запази.

След паузата Ювентус бе по-активният отбор, но въпреки това ПСЖ отново поведе. Това се случи в 69-ата минута, когато Нуно Мендеш се разписа, само секунди след като се появи на терена.

В другия мач от групата с 2 късни гола в 88-а и 92-ра минута Бенфика разби Макаби Хайфа с 6:1 като гост и измести ПСЖ от първото място в групата си в Шампионска лига.

Двата отбора имат равен брой точки, еднаква голова разлика (16:7) и завършиха наравно 1:1 и в двата мача помежду си.

По точка 6 от правилника обаче португалците излизат първи, защото са вкарали повече голове на чужд терен.