Всички новини

Пике се сбогува с „Ноу Камп“, Барса победи Алмерия

Барселона победи Алмерия с 2:0 в прощалния мач на Жерард Пике, който прекратява кариерата си. В 48-ата минута точен беше Усман Дембеле, а в 62-рата Френки де Йонг удвои. В 7-ата минута Левандовски не успя да реализира от дузпа. Двубоят на разпродадения „Спотифай“ стартира с натиск на домакините, които получиха дузпа още в 5-ата минута на мача, тъй като Кайки блокира с ръка удар с глава на Феран Торес. Трибуните на „Камп Ноу“ призоваха Жерар Пике да бие дузпата, но капитанът на каталенците остави изпълнението на Роберт Левандовски.

Полякът обаче направи много лоша засилка и стреля слабо, като топката само закачи десния страничен стълб преди да излезе в аут.

Усман Дембеле след индивидуален рейд проби в наказателното поле, откъдето прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на гостите – 1:0 за Барса.

В 62-ата минута Френки де Йонг беше на точното място в точното време, за да направи добавка след удар на Ансу Фати и да вкара за 2:0.