Всички новини Футбол Свят

Съдия показа 10 червени картона на мач в Аржентина

Отборът на Расинг спечели Трофея на шампионите в Аржентина, след като се наложи над Бока Хуниорс с резултат 2:1.

Двубоят ще се запомни с 10-те червени картона, които показа реферът Факундо Тейо. Той изгони 7 играчи на Бока и трима от Расинг. Двубоят бе прекратен в 118-ата минута при резултат 2:1 за Расинг.

Норберто Бриаско в 19-ата изведе Бока напред, но Матиас Рохас изравни само три минути по-късно.

Реферът вдигна два червени картона в 90-ата минута. Себастиан Вия от Бока и Йохан Карбонеро от Расинг се спречкаха и бяха изгонени. В 100-ата минута Бока остана с 9 души след втори жълт картон на Алан Варела.

В 118-ата минута Расинг стигна до победен гол чрез Карлос Алкарас, който беше изгонен заради емоционалното празнуване на гола. Последваха сблъсъци между футболисти на двата клуба на терена, а реферът изгони още 4-ма от Бока – Луис Адвинкула, Франк Фабра, Диего Гонзалес и Дарио Бенедето. Червени картони получиха и вече замененият Карлос Самбрано, както и треньорът Уго Ибара.

Катриел Кабейос от Расинг също беше изгонен.

Така Расинг спечели Трофея на шампионите по административен път. Това е 14-та купа в историята на клуба, който се изравни по този показател с Ривър Плейт. Бока остава начело в класацията с 16 трофея.