Водещи новини Всички новини Трета лига Югозападна Трета лига

Сливнишки герой победи драматично дубъла на Септември в здрав мач (+Галерия снимки)

Драматична победа с 2-1 постигна тимът на Сливнишки герой, надвивайки в здрав мач дублиращият тим на елитният ПФК Септември София на стадиона в Сливница.

Под ръководството на рефера Емин Ал-Джунейд, на градският стадион в Сливница се води една епична деветдесет минутна битка, в която до последната минута не се знаеше ще има ли победител, и кой ще е той.

Двубоя започна супер щастливо за домакините, след като първо изстреляна топка след изпълнението на центъра бе избита нескопосано в ъглов удар от вратаря на Септември Владимир Иванов, а след изпълнението му, първо Петър Малинов мл. чукна топката към вратата, а Йордан Попов я довкара под тялото на младият страж за най-бързият гол до момента в групата – 45-та секунда за 1-0.

Младоците от Септември обаче не се примириха с този резултат и скоро след това, Виктор Зоров изпълни уникален пряк-свободен удар от 17 метра и тресна гредата над Димитър Симеонов.

Все пак в 32-та минута гостите изравниха, след едно изключително съмнително положение за засада, довело до успоредно центриране в наказателното поле и Зоров засече топката за 1-1.

През второто полувреме играта стана много двуостра, нарушения станаха все повече и картоните заваляха – в жълто и в червено.

Първо Петър Малинов мл. за четири минути си изкара два глупави жълти картона, довели до червен, което усложни много ситуацията на домакините в опита им да спечелят жизнено важните точки в борбата за върха.

Десет минути по-късно пък с директен червен картон напусна защитникът на гостите Валентин Спасов, който извърши много грубо нарушение с бутоните напред в краката на оказалият се сам срещу него Антонио Михов и пое преждевременно към душовете. Топката бе заложена на 20 метра от вратата, а зад топката застана Василийе Миловановимч, който обаче прати топката над вратата.

Двадесет минути преди края в игра за Героя влязоха Димитър Панталеев и Николай Маринов, които засилиха значително офанзивната игра, а пред вратата на Иванов вреше и кипеше.

Така дойде и най-чистото положение в мача, след като Йордан Тодоров смени своята позиция отдясно, и съвсем скоро бе изведен с уникален пас сам срещу вратаря на Септември, напредна десетина метра и опита да копне топката и да прехвърли излезлият да го пресрещне вратар на гостите, но Иванов успя да избие топката.

Двубоя завърши все пак с късна драма. Две минути преди края на мача, една многоходова атака на сливничани изведе Йордан Попов вляво до наказателното поле, той центрира и в последният момент до малката палантерия Димитър Панталеев прати топката в мрежата за крайното 2-1.

При радостта от гола пък директен червен картон получи нападателят на Героя Росен Виденов, който изобщо не бе влизал на терена! Той необмислено пробяга целият терен за да се радва със своите съотборници, за което видя и първия си червен картон.

В последната минута пък гостите имаха шанс, но Цеков не успя да прехвърли с глава вратаря на домакините Симеонов, като така трите точки отидоха при Героя, който запазва четвъртото място в групата. Септември заема седмо място.