Рафиня
85'
45'
90'

Отборът на Барселона се наложи като гост над Осасуна с резултат 2:1 в мач от 14-ия кръг на испанската Ла Лига.

Домакините успяха да поведат в резултата в 6-ата минута чрез Давид Гарсия. В 31-ата минута Барселона остана с 10 души на терена, след като Робърт Левандовски получи втори жълт картон и съответно червен. Полякът удари с лакът съперник при едно въздушно единоборство и напусна терена принудително.

На полувремето и Жерар Пике получи червен картон, въпреки че беше на резервната скамейка. Той поиска обяснение на рефера Хил Мансано при влизането в тунела и видя червения цвят.

В 48-ата минута Педри изравни за гостите, а влезлият като резерва Рафиня донесе успеха на своя тим в 85-ата минута.

Барселона дръпна с 5 точки на върха в класирането пред Реал Мадрид, но „белият балет“ е с мач по-малко.