Водещи новини Всички новини Областни групи

ФК Зенит (кв. Филиповци, София) пречупи ФК Искър (Нови Искър) в мач с девет гола и четири дузпи (+Галерия снимки)

От Бисер Тодоров, Football24.bg

Неделя вечер.

13 ноември 2022 година.

Столичният квартал Филиповци се тресе от невероятният футболен трилър, между отборите на местният ФК Зенит и гостуващият ФК Искър от град Нови Искър. Срещата е от 11-ти кръг на Областна Група София – СТОЛИЦА, и ще се помни дълго време!

Двата отбора се пребиха да вкарват на терена, като първият гол в мача бе дело на Свилен Спасов от домакините, дошъл в 6-та минута от дузпа, която бе първата от четири в мача, правейки резултата 1-0.

Пет минути по-късно Свилен Спасов отбеляза на втори път в мача, и то пак от дузпа 2-0.

Последва натиск от гостите и два бързи гола върнаха паритета на терена, отбелязани от Николай Николов в 22-ра и 28-та минута за 2-2 от дузпа!

Почти в края на полувремето гостите направиха обрат в резултата, след като Станислав Дойчинов отбеляза за 2-3, а феновете останаха без думи.

Второто полувреме започна много бурно, като двата тима се вкопчиха здраво в битка. В 64-та минута Теодор Георгиев бе точен за гостите, които се видяха победители в мача, като резултата стана 2-4.

Последва нещо което не се вижда често. Йордан Иванов намали на 3-4 в 68-та минута, а в 70-та Свилен Спасов вкара за 4-4….

От дузпа! Четвъртата в мача и хеттрик от дузпи за Спасов!

Почти в края, домакините от Зенит направиха невиждан обрат, когато Ерик Христов овладя топката на границата на наказателното поле вдясно от вратата и с топовен изстрел оформи резултата на 5-4.