Еквадор със заслужен успех над домакина Катар на старта на Мондиала

E. Valencia
31'
45'
90'

Отборът на Еквадор се наложи над домакина Катар с резултат 2:0 в първия мач от тазгодишния Мондиал.

Първото попадение в турнира беше отбелязано от Енер Валенсия, който се разписа от дузпа в 16-ата минута. В 31-вата нападателят отново той вкара за 2:0.

0

Тимът на Еквадор успя да се разпише още в 3-ата минута чрез звездата си в нападение Енер Валенсия, но попадението му беше отменено заради засада на Естрада.

В 16-ата минута вратарят Ал Шееб фаулира Валенсия в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Потърпевишият не сгреши и откри резултата за своя тим.

Само 4 минути по-късно Естрада пропусна да се разпише с глава. В 31-ата минута Валенсия с глава отбеляза второто си попадение в мача и оформи крайното – 2:0.

Секунди преди почивката домакините можеха да стигнат до попадение, но ударът на Али с глава от близка дистанция мина над вратата.

В 55-ата минута Ал Шееб направи първото си спасяване в мача след удар на Ибара. В 62-рата Педро Мигел опита удар с глава, но не намери очертанията. В 75-ата минута съотборникът му Афиф също пробва своя късмет, но пропусна.