Тунис
Тунис
45'
90'

Отборите на Дания и Тунис не се победиха – 0:0 в мач от Група D на Световното първенство. В тази група са още Франция и Австралия, които се изправят един срещу друг по-късно днес.

В 23-ата минута Исам Жебали успя да прати топката в мрежата на датчаните, но попадението му беше отменено заради засада.

3 минути преди края на първата част Шмайхел се отличи със страхотно спасяване след удар на Жебали.

В 55-ата мнута Микел Дамсгор бе намерен зад отбраната на Тунис, Дамен спаси, но Андреас Склов успя да се разпише. Впоследствие се оказа, че Дамсгор е бил в засада и попадението не беше зачетено.

В 69-ата минута Ериксен стреля опасно, но Дамен се намеси блестящо. От последващия корнер Андреас Кристенсен стреля отново опасно с глава, но там на по-малко от метър от голлинията появилият се като резерва Андреас Корнелуис уцели само гредата.

В 71-ата минута тимът на Тунис претендираше за дузпа за игра с ръка, но съдията прецени, че няма достатъчно основания да посочеи бялата точка.