T. Asano
83'
45'
90'

Отборът на Япония се наложи над Германия с резултат 2:1 в мач от Група Е на Световното първенство.

Илкай Гюндоган откри резултата от дузпа в 33-ата минута, а Рицу Доан изравни в 75-ата минута. Такума Асано изведе „самураите“ напред в 83-ата минута

В 8-ата минута Маеда успя да се разпише след грешка в защитата на Германия, но попадението му беше отменено заради засада.

В 20-ата минута вратарят на Япония отрази удар на Кимих. В 29-ата минута Раум стреля право във вратата.

Давид Раум беше фаулиран в наказателното поле от стража на „самураите“ в 33-ата минута и съдията посочи бялата точка. Гюндоган не сгреши и откри.

В добавеното време Маншафта вкара втори гол, но попадението на Хаверц беше отменено заради засада.

Секунди преди почивката Маеда стреля опасно, но топката мина покрай вратата.

В началото на втората част тимът на Германия продължи да доминира и пропусна две чисти положения чрез Гнабри и Мусиала.

След час игра удар на Гюндоган срещна гредата. Последва пропуск на Хофман от чисто положение.

В 75-ата минута Доан успя да изравни резултата за „самураите“, които се възползва от една избита топка от Нойер.

В 83-ата минута влезлият като резерва Асано се откъсна от защитата на немците и от малък ъгъл направи обрата за своя тим пълен.

В 95-ата минута опасен удар на Горецка мина встрани, но немците не успяха да стигнат до нищо повече и инкасираха загуба в първия си мач от шампионата.