B. Embolo
48'
45'
90'

Отборът на Швейцария се наложи над Камерун с резултат 1:0 в първи мач от Група G на Мондиал 2022.

Роденият в Камерун Брийл Емболо отбеляза единственото попадение в мача.

В 10-ата минута Ян Зомер отрази удар на Мбеумо, топката попадна в краката на Екамби, но той нацели гредата. Три минути по-късно швейцарците поискаха дузпа за изблъскване на Емболо, но се оказа, че при атаката има засада.

В 30-ата минута Зомер отново трябваше да се намесва след засичане на Мартин Хонгла. В 35-ата минута бранителят Видмер се наложи решаващо и изпревари Екамби.

Аканжи се отличи с пропуск в края на полувремето.

Втората част започна перфектно за Швейцария. Емболо засече перфектно центриране на Шакири и откри. Първоначално нападателят не се зарадва в знак на уважение към родината си. Той е роден в Камерун.

В 57-ата минута Чупо-Мотинг проби, но в последния момент беше затворен. В 66-ата минута Онана се намеси след удар на Варгас.

В 82-ата минута Швейцария можеше да стигне до втори гол, но малко не им достигна.

В 89-ата минута Джака отрази удар на Онана.