25/06/2022
Без категория

Пак Руни и Бербатов и отново титла за Юнайтед

Манчестър Юнайтед спечели първия си трофей за новия сезон. Момчетата на Алекс Фъргюсън надвиха с 2:1 Астън Вила във финала на „Карлинг Къп„. Победата донесе звездата на тима Уейн Руни, който се появи на мястото на  Майкъл Оуен, който се контузи. Това е четвърта титла за „червените дяволи“ в този турнир (1992, 2006, 2009, 2010) и 33-а за Алекс Фъргюсън, който няма конкуренция в това отношение.

Освен Бербатов, който бе сред най-добрите за тима си, 90 минути записа и Стилиян Петров. Той изведе Вила с капитанската лента и както винаги бе моторът на тима си в средата на терена.

Двубоят започна вихрено. Още в 3-ата минута Видич дръпна за фланелката откъсващия се в наказателното поле Агбонлахор и съдията Фил Доуд отсъди дузпа. От нея Джеймс Милнър не сгреши – 1:0.

Само десетина минути по-късно Юнайтед отвърна на удара. Бербатов открадна една топка от Ричард Дън, навлезе в наказателното поле, където след единоборство, топката попадна в останалия сам Оуен и той изравни 1:1.

Вила продължи с отличната си игра, но Кушчак бе на мястото си, когато е нужно до края на полувремето.

В края на тази част отново стана интересно. Бербатов стреля опасно към Фридъл, а малко след това Парк уцели греда след добър пробив на Валенсия.

В началото на втората част Бербатов продължи отличната си игра и с пета намери Карик, който стреля, но Фридъл улови.

Като цяло през втората част Юнайтед подобри играта си и напълно заслужено стигна до успеха.

В 74-ата минута запазената марка на шампионите на Англия в атака Бербатов – Валенсия – Руни отново влезе в действие. Българинът направи уникално подаване към еквадореца, който центрира и Руни отбеляза – 2:1. Култовото е, че това е 7-ият гол от последните 8 мача на нападателя с глава. За предишните си 316 мача той имаше общо … 4 такива.

След попадението Руни нацели и греда с глава, а Бербатов на 2 пъти по чудо стреля в аут от удобни позиции.

Ричард Дън и компания също имаха шанс да изравнят след изсипани топки, но късметът бе с Томаш Кушчак и Юнайтед.