Всички новиниТрета лигаЮгозападна Трета лига

Оборище спечели първото място във втората подгрупа след разгром в Гоце Делчев

Оборище спечели първото място във втората подгрупа след разгром в Гоце Делчев, Football24.bg
bet365

Представителният отбор на “Оборище” победи с 1-4 “Пирин” Гоце Делчев в мач от последния кръг на Югозападната Трета лига.

Домакините откриха резултата през първото полувреме, но няколко минути по късно Никола Лалев изравни с глава след центриране на Стенислав Георгиев – Дзенгата.

Още в началото на второто полувреме, Никола Лалев отбеляза втори гол със страхотен удар извън наказателното поле.

По-късно Петко Петков с глава отбеляза третия гол за гостите. Същият отбеляза и последното попадение след индивидуален пробив.

Домакините имаха малко ситуации пред вратата на Стилиян Георгиев. Чисти ситуации за Оборище пропуснаха Никола Лалев (2) и Кристиян Димитров.

Футболистите на Кириякос Георгиу завършиха първенството с три поредни победи и класираха отбора на 1-во място в групата изпреварвайки “Левски” Сф ΙΙ, “ЦСКА 1948” III, “Септември” Сф ΙΙ, “Рилски Спортист” Самоков, “Ботев” Ихтиман , Славия Сф ΙΙ и “Пирин” Разлог.

Няма как да не се отбележи, че цяла година тимът играе домакинските си мачове в село Сарая заради ремонтните дейности на стадион “Орчо войвода”.