Последни новини
5 рекорда в Ла Лига, които Меси и Роналдо може никога да не подобрят

Кристиано Роналдо и Лионел Меси пренаписаха книгите с рекордите в световния футбол многократно. Двамата са считани за най-великите футболисти на всички времена, спечелвайки по 5 Златни топки на човек. Те държат повечето рекорди в Европа и Ла Лига, но все още има такива постижения, които двете звезди не са и може би никога няма да могат да подобрят.

1. Най-много мачове в Ла Лига – този рекорд се държи от бившия вратар на Барселона Андони Субисарета, който има 629 мача в испанския елит. В момента Меси и Роналдо дори не са в топ 10 по този показател. Аржентинецът има 419 мача, а Роналдо – 294.

1. Най-бързия гол в Ла Лига – бившият футболист на Барселона – Сейду Кейта държи това постижение. Той се разписа във вратата на Алмейра с екипа на Валенсия за 7.6 секунди, подобрявайки предишния рекорд с 0.2 секунди! Това е не просто най-бързият гол в Ла Лига, но и в топ 5 на европейските лиги.

1. Най-много последователни хеттрика – Лионел Меси и Кристиано Роналдо са вкарали общо 63 хеттрика в Ла Лига (Роналдо: 34, а Меси: 29). Но нито един от тях не е успявал да вкара хеттрик в три последователни мача. Това постижение се е отдавало единствено на нападателя на Реал Овиедо – Исидро Лангара, който влиза в историята през 1935 година.

1. Най-много попадения в един мач – двама играчи държат този рекорд. Това са легендата на Барселона Ласло Кубала, който вкарва 7 гола в един мач на Спортинг Хихон през 1952 и Агустин Сауто Арана от Атлетик Билбао, който прави същото във вратата на Барселона през 1931 година. До момента Роналдо е вкарвал пет гола в един мач два пъти. Във вратата на Гранада през април 2015 и срещу Еспаньол по-късно през същата година. Лионел Меси е вкарвал най-много 4 гола в един мач в Ла Лига до момента.

1. Най-бързият хеттрик в историята на Ла Лига – автор на този рекорд е бившият съотборник на Лионел Меси – Давид Вия. Испанецът успява да вкара три гола с екипа на Валенсия за 4:47 минути във вратата на Атлети Билбао. Той прави това в 82-та, 84-та и 87-та минути. Кристиано Роналдо е бил донякъде близо до това постижение. Той вкарва три гола в рамките на 8 минути на Гранада през 2015.