30/06/2022
Без категория

Сливнишки герой разби Оборище

Сливнишки герой разби Оборище (Панагюрище) с 4:1 в мач от 13-ия кръг на Югозападната „В“ група.

Срещата започна отлично за гостите, които можеха да поведат още в 14-ата минута. Тогава Янков излезе очи в очи с Минев, но стражът на Героя спаси. Последваха нови атаки на тима от Панагюрище, но гол така и не падаше. В 45-ата минута Янко Янков откри резултата след центриране от корнер.

Веднага след паузата обаче домакините изравниха. В 49-ата минута Джоузеф Апининг с глава заби топката в мрежата на гостите. В 65-ата минута Юлиан Куртелов излезе на чиста позиция стреля, вратарят спаси, но при добавката нападателят не сгреши – 2:1. В последнитеминути домакините подпечатаха победата си с нови два гола.

В 90-ата минута Нико Николов излъга вратаря и направи 3:1, а 2 минути по-късно отново той бе изведен от Светльо Диков и оформи крайното 4:1 в полза на домакините.