Футбол 24 2019-07-21T01:26:38+03:00 Zend_Feed_Writer http://football24.bg/ <![CDATA[Помните ли този гол на Батистута срещу Арсенал?]]> 2019-07-20T22:03:00+03:00 2019-07-20T22:03:00+03:00 http://football24.bg/novina/188682-pomnite-li-tozi-gol-na-batistuta-sreshtu-arsenal ... <![CDATA[Нафтата размаза Спартак (Варна) с 5:0! Морско дерби за съжаление на феновете така и не се получи]]> 2019-07-20T21:44:00+03:00 2019-07-20T21:44:00+03:00 http://football24.bg/novina/188681-naftata-razmaza-spartak-varna-s-5-0-morsko-derbi-za-syzhalenie-na-fenovete-taka-i-ne-se-poluchi Нефтохимик започна ударно двубоите от Втора лига. „Шейховете“ размазаха с 5:0 гостуващия Спартак (Варна), като по този начин реално обезсмислиха определението „морско дерби“. Както е известно, двубоят се игра на „Арена Созопол“, поради непосилния за бургазлии наем на „Лазур“.Нефтохимик поведе в 17-ата минута. Цонков намери Иван Цачев. Опитният нападател стреля, топката рикошира във футболист на гостите и влетя в мрежата за 1:0.5 минути след попадението, „шейховете“ удвоиха аванса си. Точен бе Николай Костов, със запазената си марка – директен удар от фаул.В 52-ата минута Живко Петков оформи класиката в резултата. Той добута топката във вратата, след центриране от корнер и кратко разбъркване в наказателното поле на гостите.В 77-ата минута авансът на „шейховете“ набъбна до 4:0. Диян Молдованов бе точен от непосредствена близост.Разгромът бе окончателно оформен в 89-ата минута. Радослав Апостолов направи чудесно двойно с Деян Христов, след което прати топката в мрежата за крайното 5:0.Инфо: KotasportСнимка: БНР... <![CDATA[Поморие удари Черноморец (Балчик) като гост, Смирнов наказа бившия си тим още в самото начало]]> 2019-07-20T21:42:00+03:00 2019-07-20T21:42:00+03:00 http://football24.bg/novina/188680-pomorie-udari-chernomorec-balchik-kato-gost-smirnov-nakaza-bivshiya-si-tim-oshte-v-samoto-nachalo Поморие започна ударно новия сезон във Втора лига. Възпитаниците на Малин Орачев се наложиха с 1:0 като гости на Черноморец (Балчик).Единственото попадение падна още в 4-ата минута. След центриране от фаул, Янаки Смирнов засече с глава за 0:1. До края на мача гостите имаха още няколко изгодни положения за гол, от които обаче не успяха да се възползват.Снимка и инфо: Kotasport... <![CDATA[Погба показа невероятната си техника срещу Интер]]> 2019-07-20T21:41:00+03:00 2019-07-20T21:41:00+03:00 http://football24.bg/novina/188679-pogba-pokaza-neveroyatnata-si-tehnika-sreshtu-inter “Gerrard is more technically gifted than Pogba”STFU pic.twitter.com/nY4FMIHMNu — #DISUNOMICS (@_NOMICS) July 20, 2019 ... <![CDATA[Добри Митов: Извинявам се на феновете, бяхме просто безобразни днес]]> 2019-07-20T21:15:00+03:00 2019-07-20T21:15:00+03:00 http://football24.bg/novina/188678-dobri-mitov-izvinyavam-se-na-fenovete-byahme-prosto-bezobrazni-dnes Наставникът на ЦСКА-София Добри Митов разкритикува футболистите на “червените” след днешното тежко домакинско поражение с 1:3 от Черно море. "Първо искам да се извиня на нашите фенове за тази безобразна игра днес. Тя не отговаря на това, което работихме през седмицата. Първите ситуации за гол бяха за нас, но знаете, че футболът е игра на голове. Който не отбелязва - губи. Говорих с футболистите и бях напълно открит и прям. Който няма желание, да не излиза да играе. Гледаме да пускаме свежи футболисти. Играем в тежък режим. Синхронът се нарушава и правим грешки. Допускаме лесни голове в нашата врата. На тренировка не се случва това, което виждаме на терена. В ЦСКА винаги има напрежение. Който не може да издържи, не е за този отбор"."Най-важно е да се възстановим психически. В момента сме паднали психически. Въпросът е футболистите да осъзнаят къде се намират".Снимка: Топспорт... <![CDATA[Илиан Илиев: Победата над ЦСКА е много радваща, накрая сами си направихме мача труден]]> 2019-07-20T21:12:00+03:00 2019-07-20T21:12:00+03:00 http://football24.bg/novina/188677-ilian-iliev-pobedata-nad-cska-e-mnogo-radvashta-nakraya-sami-si-napravihme-macha-truden Старши треньорът на Черно море Илиан Илиев бе изключително доволен след историческата победа с 3:1 като гост на ЦСКА-София в среща от втория кръг на efbet Лига. ''Радващо е да постигнем такава победа навън и то срещу ЦСКА. Накрая сами си направихме мача труден, но като цяло смятам, че бяхме по-добрият отбор. Още преди началото на срещата знаехме слабите страни на съперника и бяхме наясно как можем да го победим. Лошото е, че не вкарахме още един гол, за да затворим мача. Поздравявам моите момчета за показаното днес и крайния резултат. Подценихме ситуацията при 3:0 в последните минути, което повиши напрежението в нашите редици. Имам забележки, но нека не бъдем максималисти в момента, а да се насладим на победата”, коментира Илиев.''Ако феновете на ЦСКА наистина мислят, че ние сме виновни за загубената им титла миналата година, жалко за тях. Ние бихме два пъти Лудогорец, а те - нито веднъж. Нормалните хора трябва да се замислят защо ЦСКА не победи Лудогорец, а ние го направихме два пъти”, допълни още треньорът на Черно море, който бе принуден да изхаби много нерви покрай скандалите в края на миналия сезон.Снимка: Gol.bg... <![CDATA[Кристиано Роналдо: Сари определи позицията на португалеца]]> 2019-07-20T20:49:00+03:00 2019-07-20T20:49:00+03:00 http://football24.bg/novina/188676-kristiano-ronaldo-sari-opredeli-poziciyata-na-portugaleca Новият наставник на Ювентус Маурицио Сари разкри на коя позиция ще използва суперзвездата на тима Кристиано Роналдо.   "Ще използвам Роналдо в лявата част на атаката. Но с качествата, които притежава, той може да играе на всяка позиция."   Поргуалецът на практика игра на всяка позиция в атаката на тима през първия си сезон в Италия.   Очакванията са Сари да изпозлва системата 4-3-3, като Роналдо ще е от лявата част на атаката.   "Той е много опитен и е спечелил всичко, индивидуално и колективно", каза още Сари.... <![CDATA[Монтана и Кариана не излъчиха победител в дербито на Северозапада от старта на Втора лига]]> 2019-07-20T20:38:00+03:00 2019-07-20T20:38:00+03:00 http://football24.bg/novina/188675-montana-i-kariana-ne-izlychiha-pobeditel-v-derbito-na-severozapada-ot-starta-na-vtora-liga Кариана и Монтана завършиха 1:1 в Ерден на старта от Втора лига. Реджеб Халил откри за домакините в 35-та мин. след добавка при остро центриране на Чакъров, в 35-та мин. Тони Тасев изравни с глава.Интересно е да се припомни, че и последният официален мач между двата тима завърши при реми. Снимка: Sportal.bg... <![CDATA[Супер старт за Хебър и Митов! Не оставиха никакви шансове на Спартак (Плевен) в първия си мач]]> 2019-07-20T20:35:00+03:00 2019-07-20T20:35:00+03:00 http://football24.bg/novina/188674-super-start-za-hebyr-i-mitov-ne-ostaviha-nikakvi-shansove-na-spartak-pleven-v-pyrviya-si-mach Хебър (Пазарджик) се завърна с победа в професионалния футбол, след като в мач от първия кръг на Втора лига надделя с 3:0 над Спартак (Плевен).В 21-ата минута капитанът на пазарджиклии Янко Ангелов откри в полза на своя тим, след като Анди Краев с много хубаво центриране го намери и той с глава не сгреши.В 63-ата минута стражът на гостите Станислав Антонов бе изгонен с директен червен картон заради игра с ръка в наказателното поле.Две минути след това Асен Георгиев с директен удар от фаул не остави шансове на противниковия вратар да реагира.В 94-ата минута Чаворски бе спънат от дузпа и оформи от наказателния удар крайния резултат. Снимка: pazardjik.marica.bg... <![CDATA[Добруджа успя да победи юношите на Черно море във втората си контрола]]> 2019-07-20T20:32:00+03:00 2019-07-20T20:32:00+03:00 http://football24.bg/novina/188673-dobrudzha-uspya-da-pobedi-iunoshite-na-cherno-more-vyv-vtorata-si-kontrola Футболистите на Добруджа спечелиха и втората си контрола за летния подготвителен период. Жълто-зелените победиха юношите старша възраст на Черно море - шампиони на България през миналия сезон, с 3:2 на стадион "Дружба" в Добрич.Мачът започна с домакински натиск, като още в началото вратарят на гостите отрази силни изстрели на Кристиян Петков и Янчо Андреев, а Галин Стоянов с удар с глава уцели горната греда. Превъзходството на Добруджа бе материализирано в 16-ата минута, когато Кристиян Петков надбяга отбраната на варненци и откри резултата. 4 минути след това Черно море изравни след точно изпълнена дузпа от Даниел Стоянов. В 40-ата минута Галин Стоянов отне топката в центъра на терена, след 50-метров рейд финтира вратаря на гостите и отбеляза първия си гол с жълто-зелената фланелка. През второто полувреме Черно море отново стигна до изравнителен гол. Велислав Василев отбеляза за 2:2 в 69-ата минута. Добруджанци обаче показаха характер и за трети път успяха да поведат. В 82-ата минута Александър Георгиев се разписа във вратата на бившия си отбор. Това е негов втори гол за Добруджа, след като през седмицата отбеляза първото попадение при победата над румънския "Меджидия".Пълни 90 минути на много високо ниво изигра най-новото попълнение на Добруджа Мартин Дичев, който се присъедини към добричлии вчера. След месец той ще навърши 19 години, играе на поста ляв бек, с мачове за юношеския национален отбор на България, през миналия сезон спечели титлата с Черно море, след което бе извикан в мъжкия отбор на варненци и изкара лятната подготовка с него.До старта на първенството Добруджа ще изиграе контроли с Хитрино и Тополи. Търси се съперник за следващата седмица, тъй като пропадна предвидената за 27 юли проверка с юношите на Лудогорец, след като и двата отбора на са се съгласили да играят като гост.Снимка: dobrudjabg.com...