Футбол 24 2019-12-09T04:37:39+02:00 Zend_Feed_Writer http://football24.bg/ <![CDATA[ВИДЕО: Легендарни голове от преки свободни удари]]> 2019-12-08T20:59:00+02:00 2019-12-08T20:59:00+02:00 http://football24.bg/novina/191857-video-legendarni-golove-ot-preki-svobodni-udari ... <![CDATA[На този ден през 2004: Стивън Джерард вкара страхотно попадение срещу Олимпиакос]]> 2019-12-08T19:23:00+02:00 2019-12-08T19:23:00+02:00 http://football24.bg/novina/191856-na-tozi-den-prez-2004-stivyn-dzherard-vkara-strahotno-popadenie-sreshtu-olimpiakos ... <![CDATA[Левски постигна икономична победа над "тигрите" и е само на 5 точки от върха]]> 2019-12-08T18:36:00+02:00 2019-12-08T18:36:00+02:00 http://football24.bg/novina/191855-levski-postigna-ikonomichna-pobeda-nad-tigrite-i-e-samo-na-5-tochki-ot-vyrha Левски победи с 2:0 Витоша (Бистрица) в лежерен мач от 19-ия кръг на efbet Лига, игран на "Георги Аспарухов".Головете за успеха вкараха Паулиньо (24') и Станислав Иванов (60'), който вече има 8 попадения в първенството. Бразилецът изостава с един гол от младока при стрелците.Победата донесе на "сините" 42-ата им точка в първенството, като с нея те заемат второто място и са на 5 пункта от лидера Лудогорец (47). Трети в класирането е Локомотив (Пловдив) с 37 точки и среща по-малко. Витоша пък остава на последното място с едва 5 спечелени пункта.Срещата днес започна напълно очаквано и домакините контролираха събитията на терена от първата минута, макар и да нямаше сериозни положения пред вратата на гостите.Постепенно опасните ситуации зачестиха, а това доведе и до гол. В 24-ата минута Найденов центрира в наказателното поле, а Паулиньо отклони, като първоначалният му изстрел бе блокиран, но след разбъркване топката отново бе в краката на бразилеца, който при втория си опит не сгреши и откри резултата.Силните минути за Левски продължиха и след гола, а с огромен пропуск се отчете Франко Мазурек в 29-ата минута. Той получи топката от Алар на точката за изпълнение на дузпа, но изстрелът му бе много неточен.   До края на полувремето Алар също имаше възможност да вкара, но Василев изби шутът му в корнер. Второто полувреме започна на доста ниско темпо, но отборът, който владееше топката, отново беше този на домакините. Най-добрият футболист за тима на Петър Хубчев бе Паулиньо, като бразилецът продължи да създава редица главоболия на "тигрите". В 60-ата минута Живко Миланов проби отляво и центрира в наказателното поле, а Василев не се намеси добре и изби топката в краката на Станислав Иванов, който не сгреши от толкова добра позиция и отбеляза за 2:0. До края на мача нов гол не падна и така Левски спечели с 2:0.... <![CDATA[Монтана удари Кариана на стадион "Огоста" и ще зимува в топ 3 на Втора лига]]> 2019-12-08T18:01:00+02:00 2019-12-08T18:01:00+02:00 http://football24.bg/novina/191854-montana-udari-kariana-na-stadion-ogosta-i-shte-zimuva-v-top-3-na-vtora-liga Монтана победи с 3:1 Кариана в регионалното дерби на 18-ия кръг на Втора лига. Головете паднаха след почивката, а монтанци ще зимуват трети във временното класиране.До почивката на два пъти Атанас Илиев и веднъж Сергей Георгиев не успяха да вкарат за Монтана. Най-чистото положение за ерданчани пропусна Халил, чийто удар в 39-та минута мина до гредата. В 48-та минута Николай Цветков – Демона се възползва от грешка в защитата на Кариана и откри резултата. Топката срещна лявата странична греда исе оплете в мрежата.Девет по-късно с глава Николай Дичев можеше да върне карианци в мача, но ударът му мина на сантиметри от гредата. В 60-та мнитута капитанатъ на Кариана Евгени Игнатов – Бамзе бе съборен в наказателното поле на Монтана. Главинят съдия Иван Иванов остана безмълвен. Топката попадна у Атанас Илиев. Нападателят напредна сам и вкара за 2:0. В 79-та минута удар на Димитър Илиев бе изчистен почти от голлинията на гостите от Ангел Цолов. На два пъти Игнатов имаше шанс, но не вкара. В 89-та минута с шут по диагонала Тони Тасев бе точен за 3:0. Във втората минута от добавеното време с глава Георги Илиев доведе нещата до 3:1.Старши треньорът на Кариана Веселин Великов бе категоричен, че съдията не е дал чиста дузпа срещу Игнатов.Така тандема Светлан Кондев – Венци Иванов направиха три победи от три мача и оставиха Монтана на трето място.Монтана – Кариана 3:1 1:0 Николай Цветков /48/ 2:0 Атанас Илиев /60/ 3:0 Тони Тасев /89/ 3:1 Георги Илиев /90+2/Монтана: Симеонов, Христов, Михов, Петров, Гаджалов, Айтов /63-Йорданов/, Д.Илиев, Тасев, Ат.Илиев /72-Антонов/, Цветков /88-Минков/, ГеоргиевКариана: Станев, Цолов, Г.Илиев, Николов, Дичев, Мичев /78-Чакъров/, Игнатов, Тодоров, Търтов /46-Ив.Илиев/, Бастунов, ХалилИнфо - Konkurent, снимк - Bulnews... <![CDATA["Мане е новият Кристиано Роналдо"]]> 2019-12-08T17:05:00+02:00 2019-12-08T17:05:00+02:00 http://football24.bg/novina/191853-mane-e-noviyat-kristiano-ronaldo Защитникът на Аякс Дани Блинд засипа с похвали атакуващия полузащитник на Ливърпул Садио Мане.    "Садио Мане е новият Кристиано Роналдо в световния футбол. Знаете ли защо Меси гласува за него за "Златната топка"? Защото великите играчи разпознават другите велики играчи", коментира Блинд.    "Не сравнявам Мане с Меси. Садио прилича повече на Кристиано в най-силните му години. Роналдо беше много силен физически и психически."    "Садио е здрав като камък и в същото време е изключително динамичен. Хората вече започнаха да разпознават Мане като невероятен футболист. Сега той трябва да започне да печели трофеи." ... <![CDATA[Белчев: Точка срещу ЦСКА е добър резултат, стояхме добре в защита]]> 2019-12-08T16:52:00+02:00 2019-12-08T16:52:00+02:00 http://football24.bg/novina/191852-belchev-tochka-sreshtu-cska-e-dobyr-rezultat-stoyahme-dobre-v-zashtita „Днес бяхме много беззъби, но и противникът нямаше чисти голови положения.”Така треньорът на Арда (Кърджали) Стамен Белчев коментира нулевото равенство срещу бившия му отбор ЦСКА.Наставникът на дебютантите в елита изрази разочарование от представянето в атака днес в Пловдив, но пък бе доволен от играта в защита на своите."Когато спечелиш точка срещу ЦСКА, е добре. Доволен съм в защита през по-голямата част от мача. Всеки двубой е различен за себе си. Ако утре играем с ЦСКА, няма да има нищо общо с този. Феновете ни липсваха на 100%", отсече Белчев."Нямаме за цел топ 6. Играем всеки мач за победа. Някой път се получава, някой път – не. Трябва да си направим изводите", допълни той.... <![CDATA[Крушчич: Липсваше ни концентрация в завършващата фаза на атаката, не съм доволен]]> 2019-12-08T16:50:00+02:00 2019-12-08T16:50:00+02:00 http://football24.bg/novina/191851-krushchich-lipsvashe-ni-koncentraciya-v-zavyrshvashtata-faza-na-atakata-ne-sym-dovolen Наставникът на ЦСКА-София Милош Крушчич бе разочарован от равенството 0:0 с Арда. Специалистът призна, че тимът е имал сериозни кадорви проблеми и в атака не е имало необходимата класа днес.“Липсваше ни в завършващата фаза концентрация и малко повече атаки. Днес, което имахме като кадрови потенциал, направи достатъчно, но не успяхме да вземем победата. Имахме някои проблеми и нямахме решения в предни позиции. През първото полувреме имахме ситуации, но през второто не толкова. Не мога да бъда доволен, не мисля, че и Арда имаше кой знае какви ситуации, но ние не победихме. Това, което имаме като налични кадри го използвахме. Трудно е, когато постоянно догонваш, трябва да спечелиш всеки двубой - нямаш право на хикс”, каза Крушчич.Снимка: Топспорт... <![CDATA[Ботев (Гълъбово) удари дубъла на Лудогорец на "Трейс Арена" след автогол]]> 2019-12-08T16:17:00+02:00 2019-12-08T16:17:00+02:00 http://football24.bg/novina/191850-botev-gylybovo-udari-dubyla-na-ludogorec-na-trejs-arena-sled-avtogol Отборът на Ботев (Гълъбово) победи с 1:0 Лудогорец II в мач от 19-ия кръг на Втора лига. Единственото попадение падна в средата на втората част и бе автогол. В 59-ата минута Тихомир Димитров прати топката във вратата на Влaдислав Стоянов и това се оказа победният гол в полза на домакините.В класирането Ботев вече е на 11-а позиция с актив от 22 точки, което е девет точки преднина от опасната зона. Дубълът на Лудогорец пък остава с 15 точки на 13-о място.... <![CDATA[Арда спря ЦСКА в Пловдив и съвсем отказа столичани от битката за титлата]]> 2019-12-08T16:13:00+02:00 2019-12-08T16:13:00+02:00 http://football24.bg/novina/191849-arda-sprya-cska-v-plovdiv-i-syvsem-otkaza-stolichani-ot-bitkata-za-titlata ЦСКА взе само точка от гостуването на Арда на "Лаута" в мач от 19-ия кръг на efbet Лига - 0:0. Очакванията за интригуващ двубой като този за Купата на България, който "червените" спечелиха с 1:0 в Кърджали, не се сбъднаха и днес двата отбора разочароваха зрителите.По-недоволни са феновете на ЦСКА, които за цял мач не видяха нито един точен удар във вратата на Арда. Веднъж Вив Соломон-Отабор удари греда, а на два пъти Густаво Бусато се намесваше прецизно, за да съхрани мрежата си суха.Зa мача на "Лаута" треньорът на символичните гости от София Милош Крушчич заложи на доста променен титулярен състав в сравнение срещата по-рано през седмицата. Заради наказание извън сметките на сърбина бяха Али Соу и Тиаго Родригес. Титулярите Раул Албентоса и Евандро пък изненадващо оставанаха резерви. След дълго отсъствие на десния бек се завърна Иван Турицов. Тони Уот поведе атаката, подпомаган от Греъм Кери и по крилата от Жеферсон и Вив Соломон-Отабор. В състава на Арда също имаше промени. Сред титулярите се завърна Радослав Василев, който замени на върха на атаката Спас Делев. Националът пропусна срещата за Купата заради контузия. Опитният Пламен Крумов пък замени наказания Илиас Хасани в центъра на защитата.В началото "червените" започнаха активно, но до голова ситуация пред Иван Караджов не се стигна. В 9-ата минута се откри шанс пред Малинов, който нахлу в наказателното поле, озова се очи в очи със стража на Арда, но падна за дузпа, вместо да стреля. До почивката най-запомнящото се положение беше в 33-ата минута. Кери подаде на Вив Соломон-Отабор, който финтира бранител в синьо и насочи топката към близкия ъгъл на вратата на Караджов, но те се отби в дясната греда и излезе в аут.... <![CDATA[Резултати след днешните мачове от 18-ия кръг на Втора лига]]> 2019-12-08T16:09:00+02:00 2019-12-08T16:09:00+02:00 http://football24.bg/novina/191848-rezultati-sled-dneshnite-machove-ot-18-iya-kryg-na-vtora-liga Резултати след днешните мачове от 18-я кръг на Втора Лига:Ботев (Гълъбово) - Лудогорец II 1:0Струмска слава - Септември 0:4Монтана - Кариана 3:1...