Водещи новиниВсички новини

България не се даде на участника на Евро 2024 Словения, двете страни завъртяха реми, Football24.bg

България не се даде на представителя на Евро 2024 Словения и двете страни завършиха при равенство 1:1 на стадион “Стожице” в Любляна.

Така под ръководството на Илиан Илиев българите продължават да се представят изключително стабилно.

Това е шести мач на специалиста начело на “трикольорите” и страната има една победа и пет равенства в тези мачове до момента.

Още в 3-ата минута нашите стигнаха до попадение, което дойде след реализирана от Кирил Десподов дузпа.

В ситуацията той бе препънат от противников играч в наказателното поле и реферът отсъди очевадното.

В 13-ата минута все пак Словения изравни. При изпълнение на корнер топката попадна в Андраж Шпорар, който с глава я прати в мрежата на нашите от близка дистанция.

Броени минути след това Облак блокира удар на Симеон Петров, а Георги Костадинов броени секунди след тази ситуация не успя да нацели вратата.

До почивката така и не паднаха повече голове.

В 55-ата минута Млакар можеше да накаже нашите, но ударът му премина над вратата.

Осем минути след това Кирил Десподов отправи тежък удар и се наложи Ян Облак да спасява вратата си.

До края на самия мач така и не паднаха повече попадения и резутатът се запази при равенство.

Словения – България 1:1

0:1 Кирил Десподов 4′, 1:1 Андраж Шпорар 14′

Състави:

Словения: 1. Ян Облак – к, 2. Жан Карничник, 23. Давид Брекало, 6. Яка Бийол, 13. Ерик Янжа (72 – 3. Юре Балковец), 15. Томи Хорват (46 – 24. Нино Жугел), 22. Гнезда Черин, 10. Тими Макс Елжник, 9. Андраж Шпорар (61 – 26. Йосип Иличич), 11. Бенямин Шешко (72 – 19. Жан Целар), 17. Ян Млакар (61 – 8. Санди Ловрич)

Резерви: 12. Вид Белеч, 16. Игор Векич, 3. Юре Балковец, 4. Миха Блажич, 5. Йон Станкович, 7. Бенямин Вербич, 8. Санди Ловрич, 14. Ясмин Куртич, 18. Жан Випотник, 19. Жан Целар, 20. Петър Стоянович, 21. Ваня Дъркушич, 24. Нино Жугел, 25. Адриан Желкович, 26. Йосип Иличич

Селекционер: Матиаж Кек

България: 21. Светослав Вуцов, 15. Симеон Петров, 6. Валентин Антов (61 – 22. Илиан Илиев), 5. Алекс Петков (46 – 3. Живко Атанасов), 18. Християн Петров, 2. Ертан Томбак, 20. Филип Кръстев, 7. Георги Костадинов (61 – 24. Серкан Юсеин), 11. Кирил Десподов -к (80 – 8. Радослав Кирилов), 10. Георги Минчев (61 – 9. Алекс Колев), 17. Мартин Минчев

Резерви: 1. Димитър Митов, 23. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 4. Ангел Лясков, 8. Радослав Кирилов, 9. Александър Колев, 14. Георги Русев, 16. Марин Петков, 19. Иван Турицов, 22. Илиан Илиев-младши, 24. Серкан Юсеин, 25. Васил Панайотов, 26. Виктор Попов

Селекционер: Илиан Илиев