Берое (до 19) ФК Хасково 1957

Хасково победи старшата на Берое в контрола

Юношите старша възраст на Берое отстъпиха на втория в Югоизточната "В" група Хасково с 1:2 в последната си контролна среща преди старта на пролетния дял на първенството в Зона "Стара Загора". Шампионът на България с "Локомотив" (Пловдив) Недялко Хубенов даде преднина на гостите в 18-ата минута, а две минути преди почивката Даниел Добриков покачи на 0:2. Почетното попадение реализира роденият през 1997 година Михаел Лалев, който бе точен от дузпа. В събота от 11 часа "Берое" 94 гостува на "Верея" 94 в среща от XIV кръг на Зона "Стара Загора".

Берое 94 – Хасково 1:2

В 18-ата минута Недялко бе изведен в чиста позиция и откри резултата.

Домакините отговориха с пробив на Исус Ангелов от дясно, който центрира прострелно по земя, но Ангел Костов не успя да засече.

В 33-ата минута Пламен Пенев изведе в добра позиция от дясно Венцислав Иванов, който отправи удар от 15 метра, но стражът на гостите реагира добре и спаси.

Съставът на "Хасково" отговори с удар от 21 метра, отразен от Асен Желев.

В ответната атака старозагорци пропуснаха най-чистото си положение в срещата. Исус Ангелов центрира от ляво към непокрития Ангел Костов, който отправи удар от 7 метра от въздуха, но право в ръцете на Емил Данчев.

Така се стигна до 43-ата минута, когато с хубав удар извън наказателното поле Даниел Добриков покачи на 0:2.

Две минути след почивката Добриков бе близо до нов гол, но Асен Желев реагира блестящо и с крак спаси удара му от 6 метра.

Господин Мирчев извади част от основните си футболисти, за да ги съхрани за съботния мач за първенство и гостите взеха инициативата и пропуснаха няколко добри възможности за гол.

Точно след час игра футболист на "Хасково" нацели десния страничен стълб с удар от 12 метра.

В 74-ата минута Борислав Желязков стреля над вратата на Емил Данчев от пряк свободен удар.

В 80-ата минута Мариус Найденов стреля от 24 метра, но за втори път топката срещна десния страничен стълб.

Пет минути по-късно Александър Манолов отправи удар от границата на наказателното поле на сантиметри в аут.

В 87-ата минута Георги Петров бе повален в наказателното поле и главният съдия Христо Христов отсъди дузпа. Зад топката застана 15-годишният таран Михаел Лалев, който хладнокръвно реализира с удар в центъра на вратата.

В събота от 11 часа "Берое" 94 ще изиграе градско дерби с "Верея" 94 при подновяването на първенството в Зона "Стара Загора".

Текст и снимки: beroe.eu