Обзор на кръга в Югоизточната "В" група

РЕЗУЛТАТИ ЮГОИЗТОЧНА "В" ГРУПА 2012/13 КРЪГ 18

Дата Отбори Резултат
03.03.2013     Созопол - Загорец 0:0
  Отборите на Созопол и Загорец завършиха 0:0 в двубой от 18-ия кръг на Югоизточната "В" група. Домакините могат да съжаляват за пропуснатата победа, като освен дузпа, тимът изтърва още една дузина чисти положения. В 10-ата минута Любомир Цеков изтърва наказателен удар. Домакините завършиха срещата с 10 души, след като в 75-ата минута Калоян Илиев получи червен картон.

"Съдията Гаджалов развали мача. От всички 90 минути едва ли е имало повече от 35-40 минути игрови. Просто това не трябва да се допуска", казаха от щаба на Созопол пред Football24.bg.

03.03.2013     Свиленград - Мастер (Бургас) 0:1

Отборът на Мастер Бургас записа ценна победа с 1:0 като гост на Свиленград в добър мач от първия пролетен кръг в Югоизточната "В" група. Бургазлии стигнаха до успеха с единствено попадение на Георги Калоянов. Бившият футболист на Нефтохимик се разписа в 60-ата минута с перфектно изпълнение на пряк свободен удар. В 75-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Кирил Маринов получи червен картон. Като цяло срещата на стадион "Колодрума" бе динамична, като и домакините имаха своите шансове. Страхотен мач за Мастер направи вратарят Свилен Нотев, който отчая нападателите на домакините с фантастичните си намеси.

Мастер има вече 35 точки и се изкачва на 3-о място в класирането. Лидерът Хасково е с 39.

02.03.2013     Несебър - Левски (Кар) 0:0

Несебър и Левски Карлово завършиха наравно 0:0 в мач от 18-ия кръг на "В" група.

През цялата среща домакините имаха сериозно преимущество в играта и пропуснаха един куп отлични положения за гол. Такъв обаче така и не падна.

Несебър се намира на 11-то място във временното класиране с актив от 24 точки, докато Левски е 14-ти с 19.

02.03.2013     Брестник - Арда (Кж) 2:0

Отборът на Брестник победи Арда Кърджали с 2:0 в аутсайдерското дерби от 18-ия кръг на Югоизточната "В" група. С победата брестничани събират 8 точки и са на 17-о място в класирането. Арда остава на дъното с 5 пункта. През първата част Брестник бе по-активният отбор. Александър Стойчев обаче пропусна дузпа. През втората част домакините решиха срещата за 10 минути. Иван Димов откри в 57-ата минута. Десет минути по-късно Александър Стойчев покачи на 2:0 и се реваншира за пропусната дузпа.

02.03.2013     Спартак (Пд) - Верея (Стара Загора) 2:0

Спартак Пловдив победи амбициозния тим на Верея" Стара Загора с 2:0 на ст. "Тодор Диев" пред около 300 зрители.

Двубоят започна равностойно, но първата ситуация дойде пред вратата на "гладиаторите". След удар на Людмил Киров от отбора на Верея, стражът на Спартак Александър Витанов се намеси решително и отрази. След това последваха няколко добри атаки от пловдивчани, но пропуски на Благовест Зайцев и Светослав Читаков лишиха домакините от откриване на резултата.

В средата на първата част Верея имаха още едно положение, но отново не успяха да отбележат. Така се стигна до 35 минута, когато след удар на Благовест Зайцев към вратата на старозагорци топката се удари в ръката на Атанас Рибарски и съдята посочи бялата точка.

Светослав Читаков отбеляза хладнокръвно дузпата и така Спартак поведе на полувремето с 1:0. Втората част на двубоя започна с атаки към вратата на Спартак, но отново Витанов разочарова старозагорци. В игра за Спартак към 70-ата минута се появи звездата Андрей Андреев, на когото му трябваха само 5 минути да отбележи за 2:0. Голът падна след много добра контраатака, започната от Читаков с хубав пас към Юруков. Той остана очи в очи със стража на Верея, излъга го и подаде към Андреев, който не сгреши и се разписа с хубав плътен удар. Старозагорци все още имаха надежди за нещо повече от загуба, но не успяха да пробият представилия се отлично Витанов. Така Спартак спечели 3 точки срещу един от претендентите за влизане в "Б" група.

03.03.2013     Хасково 2009 - Гигант (Съед.) 2:1

Хасково 2009 се наложи с 2:1 над гостуващия Гигант Съединение и поведе в класирането на Югоизточната "В" група след издънките на Верея и Ботев Гълъбово от събота. Тимът на Димчо Марков се поздрави с победата в тежък мач. В 31-ата минута Станимир Баев се възползва от двойно подаване и с хубав удар вкара в дебюта си за Хасково. Домакините трябваше да потреперят за победата в последните минути. В 72-ата Крумов получи червен картон и Хасково остана с 10 души. В 86-ата Баев завърши бърза контра на Хасково и реши срещата. До края силите на Гигант стигнаха само за почетен гол.

02.03.2013     Ботев (Гълъбово) - Тунджа (Ямбол) 1:2

Лидерът в Югоизточната "В" група Ботев Гълъбово започна със загуба пролетния полусезон. Ботев падна пред своя публика с 1:2 от Тунджа Ямбол. В 42-ата минута след центриране от корнер гостите излязоха напред в резултата. В 57-ата минута след ново центриране от корнер Добромир Георгиев довкара топката и успя да изравни. В 80-ата след неразбирателство между вратаря на Ботев и защитник топката бе изчистена лошо и попадна в играч на Тунджа, който донесе победата на ямболии.

Ботев има 37 точки и остава на върха в класирането. Утре преследвачът Хасково играе своя мач от кръга и ще може да поведе в таблицата.

02.03.2013     Асеновец - Розова долина 2:0

Отборът на Асеновец се наложи с 2:0 над Розова долина в двубой от 18-ия кръг на Югоизточната "В" група. Тимът от Асеновград надигра своя съперник и напълно заслужено се поздрави с победата. През първата част натискът на Асеновец не даде резултат и гол не падна. През втората част обаче логичното се случи. Станимир Ковачев изведе Асеновец напред в 72-ата минута. В последните секунди Реджеп Халил направи резултата 2:0.
С победата Асеновец се изкачи на 3-о място в класирането с 34 точки. Розова долина остава на 10-о място с 25 пункта.

03.03.2013     Хеброс - Димитровград 0:1

Димитровград се наложи с минималното 1:0 при гостуването си на Хеброс Харманли. Единственото попадение в срещата падна малко преди края. Негов автор стана Живко Митев. С победата Димитровград вече е на 6-о място в класирането с актив от 33 точки. Хеброс остава извън зоната на изпадащите, но скромният актив от 12 точки поставя под сериозна въпросителна бъдещето на клуба във "В" групата.