Асеновец Брестник

Асеновец смаза Брестник

Футболистите на Асеновец-2005 постигнаха най-изразителната си победа от началото на първенството в Югоизточната "В" група. В мач от ХХV кръг момчетата на Димитър Илиев разбиха гостващия тим на Брестник-1948 с 6:1, пише asenovgradnews.

Шабан Османов откри резултата още в 4-ата минута след точно изпълнена дузпа за игра с ръка на защитник на гостите. В 17-ата минута след подаване на Османов капитанът Борислав Караматев с хубав удар удвои. Десетина минути по-късно при втората си по-сериозна атака и след колективна грешка в защитата на „Асеновец” гостите намалиха чрез Кристиян Ватралев. Голът не смути домакините, които между 30-ата и 34-ата минута окончателно съкрушиха съпротивата на „Брестник”. При третото попадение отново Османов направи асистенция и изведе в наказателното поле мощния Реджеб Халил, който матира вратаря Георги Сираков. След броени минути Караматев отново попадна в прегръдките на своите съотборници – Неджип Неджип с гърди отклони топката към него и той с прецизен шут от границата на наказателното поле покачи на 4:1.

През втората част асенвоградските футболисти отбелязаха още две попадения и изпуснаха половин дузина. В 58-ата минута Османов опъна за пети път мрежата на вратата на гостуващия тим. В средата на второто полувреме опорният полузащитник Керим Ходжа отправи топовен шут от 37-38 метра, при който топката премина през краката на Сираков и се озова в неговата врата. Куриозен гол, с който резултатът бе покачен на 6:1 в полза на домакините. До края на срещата той остана непроменен.

След изиграването на днешния мач футболистите на „Асеновец” продължават да нямат загуба от две години и два месеца на стадион „Шипка”, който се превърна в истинска непревземаема крепост за гостуващите тимове.

Резултатния двубой между „Асеновец” и „Брестник” може да наблюдавате в ефира на телевизия ТВ САТ Ком на 15 април (понеделник) от 20.00 часа.

ФК Асеновец-2005 – ПФК Брестник-1948 6:1
1:0 Шабан Османов (4-а мин., дузпа)
2:0 Борислав Караматев (17-а мин.)
2:1 Кристиян Ватралев (26-а мин.)
3:1 Реджеб Халил (30-а мин.)
4:1 Борислав Караматев (34-а мин.)
5:1 Шабан Османов (58-а мин.)
6:1 Керим Ходжа (64-а мин.)

ФК Асеновец-2005: 12. Юсеин Ахмедов, 19. Бахри Шакир, 88. Йордан Жаров (15. Денис Манолов ’45), Светослав Асенов, 6. Керим Ходжа, 20. Борислав Караматев (14. Мутлу Алиев ’60), 8. Мирослав Кайряков, 10. Шабан Османов (2. Борислав Хаджиев ’75), 99. Неджип Неджип, 9. Реджеб Халил
Ст. треньор: Димитър Илиев

ФК Брестник: 12. Георги Сираков, 25. Стоян Марудов, 33. Кристиян Ватралев (3. Найден Рашков ’45), 11. Борислав Моллов, 16. Мариан Божилов, 17. Атанас Савов, 19. Стоян Арабаджиев, 26. Хрисос Локов, 18. Милен Киков, 4. Илия Илиев, 7. Лазар Лазаров