Локомотив (ГО) Ситомир (Никопол)

Локо Горна Оряховица пак бие

Локомотив Горна Оряховица продължава с възхода си в Северозападната "В" група. "Железничарите" се наложиха с 3:1 над Ситомир Никопол. На път за Никопол, рожденикът Любомир Генчев почерпи съотборниците, които му пожелаха да се разпише поне веднъж срещу Ситомир. Той изпълни пожеланието двойно.

Двубоят започна с тотален натиск на гостите, които можеха да открият още в 11-ата и 18-ата минута. Първият гол падна в 27-ата. След корнер отляво Антоний Балъков се извиси над всички и с глава заби за 0:1. Последваха още няколко пропуски на „локомотивци“, но първото полувреме завърши без нови попадения, пише RegNews.

Втората част започна по идентичен начин. Гостите нападаха, но Балъков и Кънев де надпреварваха да пропускат. Съдийската бригада от Ловеч пък се опита да помогне на домакините и в 48-ата минута главният рефер Ив. Петров отсъди пресилена дузпа в тяхна полза. Топката обаче тресна горния напречен стълб на вратата и резултатът остана непроменен.

След това настъпи времето на рожденика. В 65-та и 71-ва минута Любомир Генчев докара резултата до класическото 0:3. За утешение на домакините съдията даде още една дузпа за никополци в самия край на срещата и така бе оформен крайният резултат 1:3.

Локомотив Горна Оряховица: Димов, Л. Стефанов, Ив. Пенев, М. Йорданов, Я. Генбев, Кр. Славчев, М. Иванов (78 – Савов), Ант. Балъков (74 – Димитров), Л. Генчев, Й. Петров (83 - Л. Русев), Т. Кънев.