Сент Етиен Лориен

Сент Етиен отпадна у дома за Купата на Франция от Лориен (ВИДЕО)

Сент Етиен се прости с мечтата си за дубъл през този сезон, след като загуби с 1:2 от Лориен в 1/4-финал за Купата на Франция. "Зелените" все още имат шанс да спечелят трофея за Купата на лигата. Финалът в този турнир е в събота срещу Рен.

Рекордьорът по титли във Франция започна по-добре двубоя, като Брандао и Матьо Бодмер можеха да открият, но вратарят на Лориен Матийо Котадор бе блестящ. В последните секунди на първата част Максим Бартелме засече центриране на Бенджамин Корне и откри резултата.

През втората част играчите на Сент Етиен се посъвзеха и започнаха да атакуват по-често вратата на Лориен. Въпреки това гостите правеха опасни контраатаки, като Жереми Алиадиер можеше да удвои, но неговите удари бяха умело отразени от вратаря Стефан Руфие.

В 74-ата минута домакините все пак изравниха. Исканият от редица европейски грандове Пиер Емерик Абумеянг засече далечно центриране от Рено Коаде и изравни резултата.

Двубоят отиваше към продължения, когато в 90-ата минута Жереми Алиадиер вкара победното попадение за Лориен. Това бе 12-и гол за сезона за бившия играч на Арсенал.