Лион Монпелие

Лион с важна победа над Монпелие (ВИДЕО)

Лион победи като гост Монпелие с 2:1 в първия двубой от програмата на 33-ия кръг на Лига 1.

Попаденията за гостите отбелязаха Лисандро Лопес в 29-ата минута и Клемент Грение в 90-ата, докато попадението за настоящия шампион на Франция вкара Юнес Белханда в 41-ата.

През по-голямата част на двубоя домакините доминираха на терена, но допуснаха първи гол след колективна грешка в отбрана, която позволи на Лисандро Лопес да отбележи. До края на полувремето Монпелие създадоха добри възможности, а при една от тях Белханда прояви хладнокръвие и изравни. Победното попадение вкара младокът Грение след воле от около 23 метра.

С победата лионци се затвърдиха в челните позиции с 59 точки, докато домакините са 7-и с 48.