Драгоман Искър 2005 (гара Лакатник)

Драгоман се наложи над Искър в Лакатник

ФК Драгоман се наложи с категоричното 5:1 над Искър Лакатник в мач от 14-ия кръг на ОФГ София Запад. Още до почивката се видя кой е по-добрият отбор и заслужено гостите поведоха с 0:2.

Второто полувреме започна с по-добра игра на Искър Лакатник, който се опита да се върне в мача. В 55-ата минута Искър получи правото да изпълни дузпа, но наказателният удар бе пропуснат. Последва контраатака на Драгоман, при която резултатът стана 0:3. Грешка на десния бек на Искър доведе до 0:4. В 75-ата минута при разбъркване в наказателното поле на гостите, домакините намалиха резултата на 1:4. В 80-ата минута играч от Драгоман премина покрай четирима от защитата на домакините, излезе сам срещу вратаря и оформи крайното 1:5.

С тази победа ФК Драгоман запази 2-рото място в групата и се откъсна на 5 точки пред преследвачите Правец и Спортист Драговищица и е само на една от лидера Спортист Своге.