ОФК Марек 2010 Германея

Марек отново на върха след разгромна победа над Германея

Марек измести Витоша (Бистрица) от първото място в Югозападната "В" група, след като разби с 4:0 гостуващия тим на Германея.

Марек изигра двубоя перфектно. В 19-ата минута домакините създадоха първото голово положение чрез Николов, който стреля на празна врата, но топката излезе в аут. Само след няколко минути игра Марек отново създаде чисто положение чрез Георгиев. Гостите имаха още една възможност, но ударът на Джогански излезе в аут. В края на полувремето Марек откри чрез Иван Янчев, който засече топката с глава след изпълнение на корнер.

Домакините не загубиха време през втората част и в 53-ата минута Габаров покачи резултата. Янчев имаше възможност за втори гол, но ударът му в 57-ата срещна гредата, а само момент по-късно Тодор Христов направи резултата класически.

Разгромната победа за Марек оформи Янчев в 65-ата, като отново вкара с глава.