ФК Хасково 1957 Брестник

Хасково се върна на победния път

Хасково се наложи с убедителното 4:0 над гостите от Брестник. Двубоят започна равностойно и не предвещаваше крайния резултат, който се получи. Орловски можеше да открие за гостите рано, но шутът му не порази целта. В 20-ата минута Николай Манчев удари гредата след изпълнение на пряк свободен удар. В 30-ата Кирчо Крумов изведе Юлий Стефанов и той откри резултата. В 38-ата минута Станимир Баев пусна тънък пас към Манчев и той покачи на 2:0. Малко по-късно халфът отново стреля към вратата на брестничани, но топката срещна тялото на защитник и се върна в краката на Манчев, който за трети път оплете кълбото в мрежата. Влезлият през второто полувреме Георги Христов оформи крайното 4:0 в 65-ата минута. Какалов също се разписа, но съдията счете, че има засада.