Айнтрахт Франкфурт Фортуна (Дюселдорф) Вердер Бремен Хофенхайм

Айнтрахт на крачка от Лига Европа, Хофенхайм запази шансове за спасение (ВИДЕО)

Айнтрахт Франкфурт се справи без проблеми с Фортуна Дюселдорф. Домакините се наложиха с 3:1, а гостите само благодарение на головата си разлика се намират на място над чертата за изпадащите.

Алекс Майер откри резултата в 30-ата минута, след дузпа, Сърджан Лакич покачи на 2:0 в 50-ата, а Дани Шахин върна едно попадение за Фортуна в 78-ата минута. Алекс Майер сложи точка на спора със своето второ попадение в двубоя в 87-ата.

Айнтрахт се намират на 5-а позиция с 49 точки, като равенство в следващия мач ще им гарантира място в групите на Лига Европа през следващия сезон.

В друг двубой между отбори, които са застрашени от изпадане, Вердер и Хофенхайм завършиха наравно 2:2. Двата тима си разделиха по едно полувреме. Момчетата на Томас Шааф поведоха още във втората минута, когато Аарън Хънт отбеляза от дузпа, а Кевин Де Бруюне вкара второ попадение в 24-ата. Втората част бе далеч по-напрегната.  В герой за гостите се превърна Свен Шиплок, който с две попадения в 86-ата и 90-ата минута донесе скъпоценната точка за гостите.

Вердер събират 33 точки и са само на три от зоната на изпадащите, докато Хофенхайм са 28 пункта и се намират на предпоследното място.