Кубрат Добруджа

Край на сагата! Кубрат прати Добруджа в "Б" група

Добруджа е сигурен нов член на "Б" група. В двубой от 27-ия кръг на Североизточната "В" група Кубрат завърши 1:1 при гостуването си на Дунав и по този начин гарантира първото място на Добруджа в крайното класиране. Добруджанци на свой ред прибавиха служебни три точки този кръг и вече водят с четири точки пред русенци.

През първото полувреме Кубрат бе по-активният отбор и създаде повече положения пред вратата на домакините. Славомир Илиев и Неманя Младенович обаче изтърваха от чисти позиции.
В 57-ата минута Турхан Хасанов проби отдясно и центрира, а Мирослав Великов засече от воле и прати топката в горния ляв ъгъл на русенската врата за 0:1.

В 70-ата минута Каптиев бе изведен очи в очи със стража на гостите Руслан Йончев и този път не сгреши за 1:1.