Хофенхайм Борусия Дортмунд Хановер 96 Фортуна (Дюселдорф)

Хофенхайм на бараж, Фортуна изпада (ВИДЕО)

Хофенхайм направи невъзможното и победи като гост Борусия Дортмунд с 2:1.

Борусия поведоха още в 6-ата минута чрез Роберт Левандовски. Това бе 24-ият гол за сезона на поляка. Домакините конролираха ситуацията на терена до 77-ата минута, когато Сеяд Салихович изравни от дузпа, а три минути по-късно стражът на домакините Роман Вайденфелер бе изгонен за нарушение. Тъй като и трите смени за домакините бяха извършени Кевин Гроскройц застана под рамката на вратата. При втората дузпа Салихович отново бе точен и прати своя тим на бараж за оставане в Първа Бундеслига. Там те ще се изправят срещу третия от Втора Бундеслига Кайзерслаутерн.

На другия полюс са играчите на Фортуна, който загубиха с 3:0 като гости на Хановер и така директно изпадат във Втора Бундеслига.

В 36-а минута Маме Диуф откри за Хановер, а през втората част през 61-а и 76-а минута Дидие Я Конан вкара още две попадения и така подпечата "визите" на "червените" от Дюселдорф.

Hannover 1-0 Fortuna Dusseldorf (Gol de Diouf... by DaniDV
Hannover 2-0 Fortuna Dusseldorf (Gol de Ya... by DaniDV
Hannover 3-0 Fortuna Dusseldorf (Gol de Ya... by DaniDV