Левски (дубъл) Левски (до 19) Сливнишки герой

Елитната на Левски обърна Сливнишки герой пред погледа на Йоканович (+ Галерия)

В приятелска среща, играна на помощния терен на стадион "Георги Аспарухов", елитната формация на Левски победи Сливнишки герой с 3:2.

Срещата се игра на отлично време и подготвен терен, пред около 150 зрители, сред които старши треньорът на първия състав на "сините" Славиша Йоканович и неговите помощници Елин Топузаков и Мариан Христов, спортният директор Наско Сираков, шефът на ДЮШ на Левски Тони Здравков, целият отбор на Левски (които малко по-късно започнаха тренировка на съседния терен), председателят на УС на Сливнишки герой Венцислав Баликов, неговият предшественик Асен Георгиев и други.

Срещата започна в отлично темпо, като сливничани бяха значително по-добрият тим в тези минути. Още в 7-ата минута Героя поведе след отлична комбинация между Милен Кикарин и Влади Бахъров, който даде страхотен пас на Михаил Петров и бившият играч на Ботев (Враца) бе безапелационен за 0:1.

Само 2 минути по-късно Мартин Сандов изравни за 1:1, след фрапантна грешка в защитата на гостите.

В 13-ата минута бившият играч на ЦСКА Влади Бахъров направи втора асистенция за Михаил Петров. Той открадна една топка, изведе своя съотборник и той безпогрешно отбеляза своя втори гол в мача, и общо четвърти в контролите до момента.

Двамата вратари пък се представиха отлично в тези минути, като вратарят на сливничани Мартин Минев извади два невероятни удара на играчи в синьо, а стражът на "сините" Александър Любенов бе над всички в своето наказателно поле. Той пък бе наблюдаван от треньора на вратарите на младежкия национален отбор Владимир Манолков.

През втората част двамата треньори извършиха множество смени, а на практика Венци Рангелов смени почти целия състав на Героя. В игра за сливничани се появи и бившият играч на Етър Георги Гайдаров, който застана в защитата. Гайдаров (74 мача за Етър в "А" и "Б"  група) игра само 23 минути, тъй като се възстановява след претърпяна операция на кръстни връзки.

Младите надежди на Левски започнаха много по-активно и агресивно, като в 50-ата минута, след статично положение и рикошет Любомир Илиев направи резултата 2:2. В 66-ата минута Мариан Хаджиев отново можеше да изведе гостите напред, но ударът му с глава облиза напречната греда.

В 69-ата минута главният съдия допусна единствената си грешка в мача, след като не даде чиста дузпа за поваляне с ръце на играч в оранжево в наказателното поле. В 72-ата минута контузия получи защитникът на Героя Венцислав Гурков, който напусна терена с рана в коляното, получена от бутони на противников играч.

В 78-ата минута Иван Дянков донесе победата на Левски, след като засече центриране на задната греда и направи резултата 3:2.