ФК Хасково 1957 Димитровград

Хасково би Димитровград с 2:1 в последната си контрола

"Хасково” загря за дебюта си в “Б” група с победа над домакините от “Димитровград” с 2:1. Синьо-жълтите откриха резултата в 23-ата минута с попадение на новото попълнение Себатин Исмаил. Той е юноша на “Славия”, миналия сезон е играл в Полша.

Димитровградчани водеха в резултата само 20 минути. В края на първото полувреме капитанът на червено-белите Недялко Хубенов изравни. В 73-ата минута Юлий Шекеров вкара победното попадение. Това беше последната контрола на “Хасково” преди началото на сезона. Треньорът Димчо Ненов и неговите момчета изиграха осем контроли, в които постигнаха 6 победи, равенство и загуба.

Очакванията са във вторник “Хасково” най-сетне да получи покана да се включи в първенството на “Б” група. До четвъртък най-късно пък ще бъдат картотекирани футболистите. Дебютния си мач хасковлии ще изиграят на 10 август. Тогава ще стартира и “Димитровград”, но в Югоизточната “В” група, срещу Мастер.