Нефтохимик 1962 Локомотив Пловдив

Локо Пд удари "Нафтата" с 3:1 като гост

Локомотив Пловдив победи като гост Нефтохимик с 3:1 в мач от шестия кръг на "А" група. Домакините откриха резултата, но гостите стигнаха до обрат.

В 18-ата минута след прецизно центриране на Кулибали отдясно и много сериозна грешка в центъра на отбраната на Локомотив, Живко Петков с глава откри резултата. Пет минути по-късно Мартин Камбуров стреля от прек свободен удар, но вратарят на "Нафтата" Караманов бе на мястото си и боксира.

В 33-ата минута Диего Фераресо изравни резултата с прекрасен удар от около 28 метра, пращайки топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата Караманов.
Три минути преди края на първото полувреме Локомотив Пловдив обърна резултата. Йордан Тодоров се измъкна от засадата след дълъг пас и останал сам срещу вратаря на домакините направи резултата 2:1 в полза на гостите.

На почивката се стига до ексцесии между феновете на двата тима по трибуните, като имаше дори замеряне със счупени седалки. Полицията обаче се намеси и укроти нещата.

Второто полувреме започна със страхотен удар на Чипев (64) от пряк свободен удар, но топката срещна напречната греда на пловдивчаните. Само пет минути по-късно се стигна до страхотен удар на Н'Дайе от малък ъгъл, но вратарят на Нефтохимик изби. Здравко Лазаров отбеляза в последната минута от даденото продължение, за да оформи крайното 3:1 в полза на Локо Пд.

Така пловдивчани си тръгнаха с три точки от стадион "Лазур" в Бургас и вече имат 10, колкото и Ботев.

Статистиката от мача можете да видите ТУК

Николай Георгиев

Снимка: Фейсбук Локомотив Пловдив

Здравко Лазаров все пак бележи в последната минута от даденото продължение, за да оформи крайното 3:1 в полза на Локо Пд.