Зенит Пасош Ферейра

Зенит отново победи Пасош де Ферейра, влиза в групите на ШЛ

Зенит (Санкт Петербург) победи като домакин португалския Пасош де Ферейра с 4:2 в реванш от плейофите на Шампионската лига.

Дани откри резултата в 30-ата минута, а в 48-ата минута отново той удвои преднината на домакините. В 66-ата минута Александър Бухаров направи резултата 3:0. Мануел Хосе минута по-късно намали на 3:1. В 78-ата Андрей Аршавин, който се появи на терена след почивката, от дузпа направи 4:1 за Зенит. В 83-ата минута бразилецът Карляо оформи крайното 4:2.

Руският отбор взе и първия мач, като в Португалия победи с 4:1. Така с общ резултат 8:3 Зенит влезе в групите на Шампионската лига.