Фиорентина Пасош Ферейра

Фиорентина с класика срещу Пасош Ферейра (ВИДЕО)

Фиорентина започна с победа в групите на Лига Европа. "Виолетовите" на Винченцо Монтела се наложиха с класическото 3:0 при домакинството си на португалския Пасош Ферейра. Въпреки че са без контузените Марио Гомес и Хуан Куадрадо, тосканците не оставиха съмнения, че са по-класният отбор и стигнаха заслужено до успеха.

В 30-ата минута Гонсало Родригес засече центриранe от корнер и откри резултата в полза на италианците.

В 67-ата минута Борха Валеро получи пас зад защитата, спря майсторски топката и подаде към резервата Матош, който от няколко метра удвои само секунди, след като се появи като резерва.

Няколко минути по-късно след отлична атака на Фиорентина, преминала през Мати Фернандес и Алберто Акуилани, последният подаде към Джузепе Роси и голмайсторът на "виолетовите" с прецизен удар сложи точка на спора - 3:0.

В другия мач от групата украинският Днипро победи с 1:0 като гост румънския Пандури.