Спортист (Драговищица) Драгоман

ФК Драгоман отнесе Спортист (Драговищица) в първия си мач за новия сезон

ФК Драгоман постигна първата си победа в шампионата на А ОФГ София-Запад, побеждавайки Спортист (Др) с 3-1, пред около стотина зрители на градският стадион в Драгоман, при слънчево, но много ветровито време.

Двата отбора започнаха срещата без нито минута за разузнаване, като домакините бързо успяха да овладеят средата на терена, което им донесе педимство, и в 15 мин нападателят Любомир Виденов изпревари защитата на Спортист при едно меле в наказателното поле, и с премерен шут с левия крак от 4 м. направи резултата 1-0.

Гостите подновиха игра от центъра, но идеите им в игра бяха бледо копие на това, което отбора представляваше допреди година, и Драгоман продължи хегемонията си в мача, като на няколко път пропуснаха да удвоят, след мелета пред вратата на Драговищица.

В 29-та минута Димитър Иванов, който се опитваше да достигне една спорна топка преди защитник в наказателното поле, вратарят на гостите не изби добре, топката мина зад него, а защитникът в опита си да попречи на нахлуващият зад него Иванов, си вкара топката в мрежата с глава за 2-0.

В 41-ва минута резултата стана класически, след рядко красиво изпълнение. Защитникът Петьо Петров от 22 метра прати топката неспасяемо в мрежата с топовен шут.

В края на полувремето гостите изпълниха пряк свободен удар отдясно, топката бе центирана в нак. поле, където играч в бяло стреля опасно с глава от задна греда, но топката излезе в аут.

През втората част домакините намалиха драстично оборотите и мача си вървеше към резултата от първата част. В 89-та минута Спортист върна едно попадение, но за повече от това нямаха сили, а и време.