Фиорентина Днипро Пасош Ферейра Пандури

Фиорентина с втора победа в Лига Европа (ВИДЕО)

Фиорентина постигна втора победа в група Е на Лига Европа. "Виолетовите" стигнаха до успеха с 2:1 при гостуването си на Днипро Днипрпетровск.

На прогизналия терен в Днипропетровск през първата част футбол почти нямаше, тъй като двата тима предимно се бореха с кълбото. Чистите положения също отсъстваха. През втората част Фиорентина упражни натиск в началните минути. Той даде резултат и в 52-ата минута "виолетовите" получиха правото до изпълнят дузпа. От бялата точка Гонсало Родригес не сгреши и изведе своя тим напред. Само четири минути по-късно съдията свири дузпа и за домакините за нарушение на Пизаро. От бялата точка Селезньов не сгреши и изравни. В следващите минути италианците пак взеха инициативата. В 73-ата минута появилият се като резерва Борха Валеро направи отличен пробив по лявото крило и сложи топката на главата на Амброзини, който не сгреши -  1:2. До края на мача тосканците запазиха преднината си, въпреки че завършиха срещата с 10 души, заради червен картон на Давид Пизаро.

В другия мач от групата Пасош Ферейра и Пандури врътнаха равенство 1:1. Румънците поведоха още в 5-ата минута чрез Момчилович. В 49-ата минута Руи Мигел изравни.

Така Фиорентина е с пълен актив на върха с 6 точки. Днипро е с 3 точки. Пасош Ферейра и Пандури имат по 1.